Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Optimus może wyemitować 1-2 mln akcji na akwizycję na Ukrainie

0
Podziel się:

Optimus SA będzie chciał wyemitować 1-2 mln akcji i za pozyskane z ich sprzedaży środki kupić producenta sprzętu komputerowego na Ukrainie. Prawdopodobnie na sierpień zostanie zwołane WZA, które zdecyduje o emisji - poinformował PAP Zbigniew Jakubas, główny akcjonariusz Optimusa.

bEJsJZAl

"Prawdopodobnie na sierpień zostanie zwołane walne Optimusa, które zdecyduje o emisji od 1 do 2 mln akcji" - powiedział Jakubas.

"Za pozyskane z emisji środki, około 10-20 mln zł, chcemy kupić jednego z czołowych producentów hardwaru na Ukrainie" - dodał.

Według niego emisja ma być przeznaczona tylko na zakup ukraińskiego producenta sprzętu komputerowego.

bEJsJZAn

Pod koniec kwietnia Optimus poinformował, że nie wyklucza przeprowadzenia w najbliższym czasie emisji akcji, nie podając żadnych szczegółów.

Jednocześnie Optimus poinformował o rezygnacji z planowanej wcześniej emisji do 2 mln akcji serii D, która miała posłużyć do pozyskania środków obrotowych na bieżącą działalność spółki.

Obecnie kapitał zakładowy Optimusa dzieli się na 9.394.108 akcji.

Jakubas posiada około 24 proc. akcji i głosów na WZA Optimusa. W kwietniu otrzymał zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na przekroczenie 25 proc. głosów na walnym tej firmy.

bEJsJZAt

W piątek na zamknięciu kurs Optimusa spadł o 2,4 proc. do 10,15 zł.

W pierwszym kwartale 2004 roku na poziomie skonsolidowanym Optimus wykazał 394 tys. zł zysku netto i 41,8 mln zł przychodów, podczas gdy rok wcześniej miał 11,8 mln zł straty netto i 37,3 mln zł przychodów.

W 2003 roku grupa miała prawie 45 mln zł zysku netto wobec 51,8 mln zł straty netto w 2002 roku. W tym czasie jej przychody spadły do 198,3 mln zł z 276,4 mln zł.

W marcu prezes Optimusa Bogdan Wiśniewski, powiedział, że firma podtrzymuje chęć osiągnięcia drugiej pozycji na rynku producentów komputerów w Polsce w 2004 roku oraz zdobycia w ciągu trzech lat pozycji lidera na tym rynku.

bEJsJZAu

Dodał wówczas, że Optimus rozważa także rozwój sprzedaży na rynkach sąsiadujących z Polską.

bEJsJZAO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)