Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orco Property Group chce przekonwertować 129 mln euro długu

0
Podziel się:

Orco Property Group porozumiała się z większością obligatariuszy Orco Germany, w sprawie zastąpienia całego długu tej spółki pochodzącego z obligacji zapadających 30 maja 2012 roku.

Orco Property Group chce przekonwertować 129 mln euro długu
(Andreas Karelias/Dreamstime)

Orco Property Group porozumiała się z większością obligatariuszy Orco Germany, w sprawie zastąpienia całego długu tej spółki pochodzącego z obligacji zapadających 30 maja 2012 r., w wysokości 129,11 mln euro, na obligacje zamienne na akcje wyemitowane przez Orco Property Group - podała spółka w komunikacie.

Jak poinformowano w komunikacie proces będzie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwsza część obligacji zamiennych na akcje o wartości 79,1 mln euro będzie na koniec stycznia 2012 r. natychmiast konwertowana na 19.250.010 nowych akcji Orco Property Group po cenie konwersji na poziomie 4,10 euro i podwyższy kapitał zakładowy spółki do 36.303.876 akcji.

W drugim etapie, który odbędzie się pod koniec kwietnia 2012 r., pozostała część obligacji zamiennych na akcje, o wartości 50 mln euro, zostanie zamieniona na dodatkowe 7.996.158 nowych akcji Orco Property Group, po cenie 6,27 euro za akcję, co daje średnią cenę konwersji w wysokości 4,74 euro.

_ - Jeśli jednak pewne warunki delewarowania Orco Property Group nie zostaną spełnione do kwietnia 2012 roku, spółka będzie mieć prawo do zwrotu tej pozostałej części obligacji zamiennych na akcje albo w gotówce, albo w postaci akcji Orco Germany lub Orco Property Group. W przypadku wyboru akcji, posiadacze obligacji zamiennych na akcje będą mieć prawo do przyjęcia: dodatkowych 7.996.158 nowych akcji Orco Property Group po cenie 6,27 euro za akcję lub 55 proc. zaległego kapitału zakładowego Orco Germany _ - podano w komunikacie.

Dodano, że obligacje Orco Germany, nabyte przez Orco Property Group zostaną zamienione na nowe akcje Orco Germany poprzez podwyższenie kapitału, który wzmocni bilans Orco Germany o 129,1 mln euro. Orco Property Group zwiększy tym samym swój udział w Orco Germany do ponad 97 procent.

Oprócz spełnienia wymogów prawnych i regulacyjnych, porozumienie podpisane z obligatariuszami Orco Germany podlega zatwierdzeniu przez zarząd Orco Property Group, co spodziewane jest w najbliższych dniach. Ponadto, wymagana jest zgoda zgromadzenia właścicieli Orco Germany, które ma się odbyć w lutym 2012 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)