Notowania

pkn
27.11.2013 14:21

Orlen Upstream rozpoczął szczelinowanie na terenie gminy Niedźwiada

Zabieg ma zostać wykonany na głębokości ponad 2,5 km w poziomym odcinku otworu, w wybranym interwale o długości około 700 m.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

Orlen Upstream uruchomił zabieg szczelinowania hydraulicznego na terenie gminy Niedźwiada, w poziomym odcinku otworu Berejów-OU2K zlokalizowanym na koncesji Lubartów - podał PKN Orlen w komunikacie prasowym.

Zabieg ma zostać wykonany na głębokości ponad 2,5 km w poziomym odcinku otworu, w wybranym interwale o długości około 700 m. Prace intensyfikacyjne podzielone zostały na siedem sekcji szczelinowania i mają potrwać około tygodnia. Do współpracy przy szczelinowaniu zaproszono firmy United Oilfield Services, Exalo Drilling, Halliburton, Veolia Usługi dla Środowiska oraz Instytut Nafty i Gazu w Krakowie.

_ W oparciu o przyjęty harmonogram prac projektowych metodycznie badamy tereny posiadanych koncesji. Porównujemy archiwalne informacje geologiczne z nowo uzyskanymi wynikami badań sejsmicznych oraz otworowych. Analizy te mają na celu stworzenie nowego modelu geologicznego basenów Lubelskiego i Podlaskiego, co z kolei pozwoli na podjęcie decyzji o kolejnych lokalizacjach odwiertów poszukiwawczo-badawczych _ - powiedział, cytowany w komunikacie, Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Orlen Upstream wykonał dotychczas trzy odwierty badawcze na terenie koncesji Lubartów, z czego dwa w Berejowie, na terenie gminy Niedźwiada.

Firma wykonała również dotąd na terenie Polski osiem otworów poszukiwawczo-badawczych (sześć pionowych i dwa horyzontalne). Obecnie trwa realizacja kolejnego odwiertu poszukiwawczego w miejscowości Kisielsk w gminie Stoczek Łukowski na terenie koncesji Wodynie-Łuków.

Tagi: pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz