Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ostatnie sesje Elektrimu na GPW

0
Podziel się:

Zarząd giełdy podjął w środę uchwałę o wykluczeniu z obrotu giełdowego akcji Elektrimu z dniem 21 stycznia, podała giełda w komunikacie.

Ostatnie sesje Elektrimu na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Zarząd giełdy podjął w środę uchwałę o wykluczeniu z obrotu giełdowego akcji Elektrimu z dniem 21 stycznia, podała giełda w komunikacie. *

Obrót akcjami spółki jest zawieszony od 11 stycznia. We wtorek giełda podała, że PAI Media kupiło w wezwaniu 38 mln akcji Elektrimu, które stanowią 45,36% kapitału zakładowego spółki. PAI Media zapłaciło 7,82 zł za akcję, przed wezwaniem miało 27,7 mln akcji.

Po zakończeniu wezwania w wolnym obrocie zostało 1,53 mln akcji. "Puls Biznesu" ocenia, że swoje pakiety akcji (odpowiednio ok. 15% i 5%) zachowali Vivendi i Maciej Niebrzydowski.

Zarząd GPW zgodził się na początku listopada na warunkowe wycofanie Elektrimu z giełdy, przeprowadzenie wezwania było jednym z warunków ostatecznej zgody. Spółka znajduje się w trakcie procesu upadłościowego.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa Elektrim miała 185,79 mln zł zysku wobec 47,10 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1065,80 mln zł wobec 1119,10 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)