Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
19.08.2015 11:40

OT Logistics sprzedał drobnym inwestorom wszystkie oferowane obligacje

Spółka pozyskała od inwestorów 10 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OT Logistics)

Inwestorzy objęli wszystkie oferowane przez OT Logistics obligacje łącznej wartości nominalnej 10 mln zł. Emisja kierowana była głównie do inwestorów indywidualnych - podała spółka.

"Sukces oferty i fakt, że pomimo okresu wakacyjnego w ofercie udział wzięło ponad 230 inwestorów, interpretujemy jako świadectwo zaufania rynku kapitałowego do OT Logistics i realizowanych przez nas działań" - powiedział prezes Zbigniew Nowik, cytowany w informacji spółki.

Spółka oferowała 10 tysięcy trzyletnich, niezabezpieczonych obligacji o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 5,4 procent w skali roku i wypłacanym kwartalnie kuponem. Oferującym obligacje był Niezależny Dom Maklerski.

OT Logistics jest już obecne na rynku Catalyst. W 2014 r. zostały przeprowadzone trzy emisje obligacji (serie B, C i D) na łączną kwotę 130 mln zł oraz 5 mln euro. Wcześniej - w 2011 r.- spółka wyemitowała obligacje serii A o wartości 60 mln zł, które zostały wykupione zgodnie z planem w 2014 r.Kupony dla każdej serii wypłacane są terminowo, przypomina firma.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Ma dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce (ponad 80% rynku) i na terenie środkowo-wschodnich Niemiec (ponad 40% rynku). Spółka zadebiutowała na głównym rynku giełdy w lipcu 2013 r. W 2014 r. do grupy dołączyły C.Hartwig Gdynia i jej spółki zależne oraz Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz