Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Otmuchów wykupi pozostałe 36 proc. akcji PWC Odra

0
Podziel się:

Otmuchów planuje zakup pozostałych 36 proc. akcji PWC Odra do końca maja 2014 r. W najbliższym czasie spółka chce skupić się na restrukturyzacji i ograniczeniu asortymentu Odry, a także uruchomieniu produkcji żelek we własnej fabryce.

Otmuchów wykupi pozostałe 36 proc. akcji PWC Odra

Zarząd spółki chce osiągnąć przychody na poziomie 400 mln zł w 2012 r. - poinformował na konferencji prezes Bernard Węgierek.

_ - Jesteśmy zainteresowani wykupem 100 proc. akcji Odry do maja 2014. Podpisaliśmy takie zobowiązanie z radą pracowniczą i związkami zawodowymi _ - powiedział Bednarek.

_ - Wybraliśmy Odrę, ponieważ praktycznie nie ma produktu, który by dublował się z naszymi produktami. Odra to przede wszystkim produkcja chałwy. Mają 60 proc. rynku chałwy w Polsce. To świetnie pasuje do Otmuchowa _ - dodał.

Otmuchów planuje przejęcie pozostałej części akcji ze środków własnych oraz długoterminowych kredytów bankowych.

Spółka nie planuje nowych akwizycji, ale restrukturyzację Odry, optymalizację jej kosztów oraz zmniejszenie ilości asortymentu. W planach integracyjnych na 2011 jest konsolidacja struktur sprzedażowych, uruchomienie wspólnych kanałów dystrybucji, centralizacja zakupów i optymalizacja zatrudnienia. W 2012 operacje te mają przynieść ponad 20 mln zł oszczędności.

_ - Chcemy przez 1-2 lata wszystko poukładać. W tym czasie nie będziemy rozglądać się za nowymi akwizycjami, tylko skupimy się na redukcji kosztów. Widzimy duże możliwości zredukowania kosztów, które jednak i tak będą wyższe niż nasze, bo Odra wydaje więcej na promocję. Nie liczę na zyski z samej Odry w tym roku ze względu na koszty restrukturyzacji, ale w 2012 chcemy osiągnąć rentowność netto na poziomie 5 proc. _ - poinformował Bednarek.

_ - Restrukturyzacja zostanie przeprowadzona według planu już przygotowanego przez zarząd Odry. Zakłada on zwolnienie ok. 80 osób. Nie planujemy wejść do zarządu Odry, ale jesteśmy obecni w radzie nadzorczej _ - dodał.

Prezes zapowiedział, że w sierpniu chcą ruszyć z nową strukturą przygotowaną do nowych zadań.

_ - Chcemy zredukować asortymenty, ale nie planujemy wycofania żadnej kategorii produktu Odry. Raczej zrezygnujemy z form pakowania, tzw. klonów produktów. Chcemy, żeby nowy asortyment był już pod brandem Odry _ - powiedział.

Zarząd planuje nowelizację prognoz w związku z zakupem pakietu akcji Odry.

_ - Na pewno będzie nowelizacja prognoz finansowych, ale dopiero po uzyskaniu zgody UOKiK-u na zakup akcji Odry. Powinno to nastąpić w sierpniu _ - poinformował prezes.

W osiągnięciu wyższych przychodów ma pomóc uruchomienie produkcji żelek w fabryce należącej do Otmuchowa oraz wzrost sprzedaży w Odrze.

_ - Możliwości produkcyjne i sprzedażowe są duże, więc powinno się udać zrobić 400 mln zł przychodu w przyszłym roku _ - dodał.

_ - W połowie września chcemy ruszyć z produkcją żelek w naszej fabryce _ - powiedział.

Obecnie Otmuchów ma 1.006.857 akcji PWC Odra, co stanowi 26,2 proc. kapitału zakładowego tej spółki i daje 24,5 proc. w jej ogólnej liczbie głosów.

W efekcie zawarcia umowy przyrzeczonej, które prawdopodobnie nastąpi w sierpniu 2011, Otmuchów będzie posiadaczem 64 proc. udziału w kapitale zakładowym i 52 proc. udziału w walnym zgromadzeniu.

Otmuchów zawarł z Odrą przedwstępną umowę objęcia akcji, na podstawie której strony zobowiązały się do zawarcia umowy objęcia 2 mln akcji Odry najpóźniej do 15 IX 2011, pod warunkiem wydania przez prezesa UOKiK zgody na dokonanie koncentracji i po spełnieniu przez strony warunków określonych w tej decyzji.

Na skutek zawarcia umowy objęcia akcji Emitent będzie zobowiązany wnieść do PWC Odra wkład pieniężny w gotówce w wysokości 10 mln zł.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)