Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Otmuchów zamknie zakład. Będą zwolnienia

0
Podziel się:

ZPC Otmuchów zdecydowały o przeniesieniu produkcji z zakładu w Gorzyczkach do zakładu w Otmuchowie.

Otmuchów zamknie zakład. Będą zwolnienia
(Maica/iStockphoto)

ZPC Otmuchów zdecydowały o przeniesieniu produkcji z zakładu w Gorzyczkach do zakładu w Otmuchowie. Zakład w Gorzyczkach zostanie zamknięty, a zwolnienia obejmą grupę około 80 osób.

Spółka nie wyklucza, iż część zwalnianych pracowników w związku ze zwiększeniem skali działalności w zakładzie w Otmuchowie będzie mogła podjąć w nim ponowne zatrudnienie.

_ - Centralizacja zakładów produkcyjnych przyczyni się do obniżenia kosztów nie tylko z uwagi na wyeliminowanie kosztów logistycznych wynikających z oddalenia zakładu w Gorzyczkach, ale również wpłynie na lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych w zakładzie w Otmuchowie. Decyzja w zakresie przeniesienia produkcji z zakładu w Gorzyczkach wpisuje się jednocześnie w dotychczasowe działania spółki w zakresie restrukturyzacji grupy kapitałowej _ - poinformowano.

_ - Dzięki konsolidacji zakładów oraz restrukturyzacji Grypy Kapitałowej spółka liczy w perspektywie długofalowej na poprawę efektywności oraz osiągnięcie maksymalnych synergii w zakresie produkcji, w tym poprawę marżowości produktów _ - dodano. Zakład w Gorzyczkach zajmował się produkcją m. in. mleczka, galaretek, żelek.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)