Notowania

pa nova
30.08.2011 18:07

PA Nova zamierza wypłacić dywidendę z zysku za 2011 rok

PA Nova zamierza wypłacić dywidendę za 2011 rok. Zarząd może zarekomendować przeznaczenie na ten cel do 30 proc. zysku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lawcain/Dreamstime)

PA Nova zamierza wypłacić dywidendę za 2011 rok. Zarząd może zarekomendować przeznaczenie na ten cel do 30 proc. zysku - poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej prezes spółki, Ewa Bobkowska.

_ - Działamy już od jakiegoś czasu, a do tej pory nasi akcjonariusze nie zostali przez nas wynagrodzeni. Jeśli zamkniemy dobrze ten rok, a na to się zapowiada, zarząd może zarekomendować przeznaczenie do 30 proc. zysku na dywidendę _ - powiedziała prezes spółki.

Deweloperskie realizacje zaplanowane przez spółkę na lata 2011-2013 obejmują zagospodarowanie nieruchomości o łącznej powierzchni 49,5 ha. Koszt pozyskania nieruchomości spółka określa na 111,7 mln zł, łącznie z planowanymi wydatkami z tytułu umów przedwstępnych.

Wobec bliskiego zdaniem prezes nasycenia rynku galerii handlowych, PA Nova zamierza skupić się na innych segmentach działalności deweloperskiej i budowlanej. Prezes poinformowała, że w historii spółka zajmowała się bardzo zróżnicowaną działalnością, jak remonty szybów kopalnianych, elektrowni i koksowni, budowa szkół, czy stacje paliw, do której powrót w razie potrzeby nie będzie problemem.

_ - Jeszcze 2-3 lata jeszcze będzie duży ruch przy budowie dla zewnętrznych inwestorów. Współpracujemy w tym zakresie z Tesco, Netto, Kauflandem, ostatnio rozmawiamy też z Leroy Merlin. Powoli rozeznajemy się też w budownictwie dla służby zdrowia, gdzie prowadzimy pierwsze rozmowy w sprawie budowy prywatnych szpitali _ - powiedziała Bobkowska.

Spółka podtrzymuje prognozę wyników na 2011 rok, która zakłada osiągnięcie 160,8 mln zł przychodów i 21,3 mln zł zysku netto. Przedstawiciele PA Nova poinformowali, że w I półroczu spółka wygenerowała wyniki stanowiące ok. 49 proc. tej prognozy.

W długoterminowych planach PA Nova nadal jest działalność zagraniczna. Projekt w Mińsku, gdzie spółka zamierzała wybudować centrum materiałów budowlanych, został wstrzymany do końca 2011 roku. We Lwowie natomiast PA Nova szuka inwestora dla obiektu handlowego.

W II kwartale PA Nova wypracowała 45,7 mln zł przychodów, 7,4 mln zł EBIT oraz 5,4 mln zł zysku netto. W całym I półroczu spółka miała 80,7 mln zł przychodów, 13,3 mln zł EBIT oraz 9,7 mln zł zysku netto.

Tagi: pa nova, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz