Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Paged chce powtórzyć wynik z 2007 roku

0
Podziel się:

Paged liczy, że restrukturyzowany segment meblowy spółki wyjdzie na plus w czwartym kwartale tego roku.

Paged chce powtórzyć wynik z 2007 roku
(PAP)

Paged liczy, że restrukturyzowany segment meblowy spółki wyjdzie na plus w czwartym kwartale tego roku. Cała grupa Paged chce utrzymać w tym roku ubiegłoroczny zysk netto - powiedział Waldemar Czarnocki, prezes spółki.

_ Wyzwaniem dla grupy będzie utrzymanie w tym roku ubiegłorocznego zysku netto _ - powiedział prezes Czarnocki.

_ Liczymy też na 360 - 380 mln zł przychodów _ - dodał.

W 2007 roku grupa Paged miała 364 mln zł przychodów i 17,7 mln zł zysku netto.

Po pierwszym półroczu tego roku Paged miał 178,6 mln zł przychodów wobec 177 mln zł w analogicznym okresie 2007 roku. Zysk netto spadł jednak do 4,5 mln zł z 12,7 mln zł po dwóch kwartałach ubiegłego roku.

Na słabszy wynik, negatywny wpływ miał głównie segment meblowy. Po dwóch kwartałach strata z tej działalności wyniosła 2,3 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2007 roku segment ten przyniósł prawie 5 mln zł zysku netto.

_ Liczymy, że pomimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej, w czwartym kwartale segment meblowy będzie generował zyski _ - powiedział prezes.

Paged kończy obecnie restrukturyzację w Paged Meble, rozpoczętą na początku tego roku. Spółka przenosi produkcję z sześciu do trzech zakładów, w Jasienicy, Jarocinie i Sędziszowie Małopolskim. Zwolniła w sumie około 700 osób, zmniejszając zatrudnienie o ok. 30 proc.

Koszty restrukturyzacji, w tym koszty odpraw dla zwalnianych pracowników, spółka szacuje na ok. 10 mln zł, ale, zdaniem prezesa, w skali roku przyniesie to też ok. 10 mln zł zysku.

Spółka zamierza sfinansować restrukturyzację m.in. poprzez sprzedaż nieruchomości po zamkniętych zakładach produkcyjnych.

_ Szacujemy nasz majątek do sprzedania na 8 - 10 mln zł. To pozwoli nam sfinansować restrukturyzację _ - powiedział Czarnocki.

Z powodu umacniającej się złotówki Paged przesuwa część sprzedaży z eksportu na kraj. W segmencie produkcji sklejek eksport stanowi obecnie około 46 proc. sprzedaży, a w segmencie meblowym 45 proc., podczas gdy jeszcze dwa lata temu eksport mebli wynosił 95 proc. sprzedaży.

Paged planuje wydać w tym roku na inwestycje 20,2 mln zł. Do tej pory spółka wydała ok. 40 proc. tej sumy. Większość środków pochłonie inwestycja w nową linię produkcyjną w Paged Sklejka oraz budowa centrum logistycznego w Warszawie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)