Notowania

bankructwa firm w polsce
04.06.2012 14:10

PBG i Hydrobudowa złożą wniosek o upadłość układową

Uchwałę w sprawie wniosku o upadłość układową podjął także zarząd Aprivii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Zarządy PBG i Hydrobudowy podjęły uchwały o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości układowej. Uchwałę w sprawie wniosku o upadłość układową podjął także zarząd Aprivii.

PBG poinformowało w komunikacie prasowym, że powodem złożenia wniosku jest trudna sytuacja płynnościowa wynikająca z realizacji kapitałochłonnych kontraktów drogowych, brak całkowitego rozliczenia robót na kontrakcie dotyczącym budowy Stadionu Narodowego oraz przeciągające się rozmowy z bankami na temat pozyskania finansowania.

PBG podało, że do czasu ustanowienia zabezpieczeń uzgodnionych w umowie standstill, banki zablokowały konta spółek, co znacznie utrudnia realizację kontraktów.

PBG poinformowało też, że będzie dążyć do spłaty znaczącej większości swoich zobowiązań m.in. dzięki pozyskaniu środków z emisji obligacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy plajtują. Sprawdź, ile upadło w kwietniu W kwietniu upadłość ogłosiły 64 firmy. To o 13,5 procent mniej niż w marcu, ale 18,5 procent więcej niż w kwietniu 2011 roku.
Hiszpańska spółka wciąż zainteresowana przejęciem Hydrobudowy Hiszpańska firma budowlana Obrascon Huarte Lain (OHL) jest chętna, by powrócić do tematu przejęcia od PBG 51 proc. akcji Hydrobudowy i 50,1 proc. Aprivii.
Bankructwo na A2. Sytuacja beznadziejna Jeszcze na koniec ubiegłego roku zobowiązania krótkoterminowe DSS wynosiły 616 i pół miliona złotych, a już 8 marca tego roku 757 milionów.
Tagi: bankructwa firm w polsce, pbg, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz