Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PBG kupił spółkę należącą do Elektrimu

0
Podziel się:

PBG zawarł umowę kupna 100 proc. akcji spółki należącej do Elektrimu, która ma 50 proc. plus jedna akcja Rafako, łącznie za 460 mln zł - poinformowało PBG.

PBG kupił spółkę należącą do Elektrimu
(domin_domin/iStockphoto)

*PBG zawarł umowę kupna 100 proc. akcji spółki należącej do Elektrimu, która ma 50 proc. plus jedna akcja Rafako, łącznie za 460 mln zł - poinformowało PBG. *

_ Nabycie powyższych udziałów w Multaros stanowi wehikuł inwestycyjny prowadzący do nabycia przez emitenta pośrednio, posiadanych przez Multaros, 34.800.001 akcji w kapitale zakładowym Rafako SA z siedzibą w Raciborzu _ - napisano w raporcie.

PBG zapłaci za 100 proc. udziałów w spółce 460 mln zł.

Pierwsza rata, w wysokości 100 mln zł, ma być płatna w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, druga, o wartości 200 mln zł, ma zostać spłacona do 15 grudnia, a trzecia, 160 mln zł, do 5 stycznia 2012 roku.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych oraz pozyskanych z zewnętrznych instytucji finansowych.

Jednocześnie zawarto umowy dotyczące ustanowienia na akcjach Rafako blokady papierów wartościowych oraz zastawu rejestrowego.

_ Maksymalna suma zabezpieczenia została ustalona na kwotę 490 mln zł _ - napisano w raporcie.

Pod koniec czerwca PBG podpisało przedwstępną umowę kupna 100 proc. akcji spółki należącej do Elektrimu, która ma 50 proc. plus jedna akcja Rafako, łącznie za około 540,8 mln zł. Spółka wynegocjowała jednak później obniżenie ceny do 460 mln zł. Po uzyskaniu koniecznych zgód PBG przewidywało ogłoszenie wezwania na maksymalnie 66 proc. głosów na WZA Rafako po 15,54 zł za akcję.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)