Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PBG podpisał umowę o wartości ok. 22,7 mln zł

0
Podziel się:

Spółka PBG SA podpisała w ramach konsorcjum umowę z Hydrobudową Włocławek o wartości 5,1 mln euro (ok. 22,7 mln zł) na budowę magistrali dostarczających wodę do Szczecina, podała spółka w komunikacie w poniedziałek / ISB /

Spółka PBG SA podpisała w ramach konsorcjum umowę z Hydrobudową Włocławek o wartości 5,1 mln euro (ok. 22,7 mln zł) na budowę magistrali dostarczających wodę do Szczecina, podała spółka w komunikacie w poniedziałek.

„Umowa wynika z udziału spółki PBG w konsorcjum, które zawarło umowę z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie na budowę magistrali dostarczających wodę do miasta Szczecin” – podano w komunikacie.

Całkowita wartość umowy wynosi 12,65 mln euro (56,3 mln zł). PBG dostarczy i zamontuje rurociąg z żeliwa sferoidalnego.

PBG zajmuje się budową i modernizacją instalacji wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej, rurociągów stalowych i obiektów do przesyłu gazu i ropy naftowej, instalacji LNG, oraz infrastruktury dla ciepłownictwa.

Wśród klientów spółki znajdują się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, spółka wydobywcza Petrobaltic SA, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych “Przyjaźń” (PERN) oraz KGHM Polska Miedź SA.

W ramach zakończonej w czerwcu oferty publicznej PBG sprzedała akcje za ok. 96 mln zł, które planuje przeznaczyć na zwiększenie zdolności do pozyskania i realizacji dużych projektów w Polsce i za granicą, na wdrażanie nowych produktów i technologii oraz na dalszą informatyzację spółki.

Według prognoz spółki przychody grupy mogą w tym roku wzrosnąć do 210 mln zł, a zysk netto zamknie się kwotą ok. 16 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)