Notowania

transport
21.04.2016 16:57

Pekaes rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2015 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd Pekaes podjął uchwałę w przedmiocie przedłożenia walnemu zgromadzeniu wniosku o przeniesieniu całego zysku netto spółki wypracowanego w roku 2015 na kapitał zapasowy, podała spółka.

"Rekomendacja zarządu związana jest z planami przeznaczenia środków finansowych na przyszłe projekty rozwojowe spółki, w tym potencjalne przyszłe akwizycje, z uwzględnieniem zapewnienia stabilności i bezpiecznego poziomu przepływów pieniężnych" - czytamy w komunikacie.

Zarząd skierował wniosek o podział zysku do zaopiniowania przez radę nadzorczą, przed jego przedłożeniem walnemu zgromadzeniu.

Pekaes odnotował 20,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 20,46 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2015 r. wyniósł 25,83 mln zł wobec 17,21 mln zł zysku rok wcześniej.

Pekaes S.A. jest jedną z najstarszych polskich firm transportowych. Jej oferta obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Od 2004 akcje spółki są notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 706 mln zł w 2015 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz