Notowania

peo
12.11.2008 16:24

Pekao SA podtrzymał plan wzrostu przychodów

Bank Pekao podtrzymał plan średniorocznego wzrostu przychodów na poziomie 10 proc. do 2010 roku, zawartego w strategii na lata 2008-2010, przedstawionej w sierpniu tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bank Pekao podtrzymał plan średniorocznego wzrostu przychodów na poziomie 10 proc. do 2010 roku, zawartego w strategii na lata 2008-2010, przedstawionej w sierpniu tego roku.

_ Naszą strategię przedstawialiśmy w sierpniu, od tego czasu sytuacja znacznie się zmieniła. To, co chcemy zrobić, to w 2009 i 2010 roku rosnąć zgodnie z tempem, które przedstawiliśmy w założeniach planu trzyletniego. Wzrost dochodów rok do roku powinien być dwucyfrowy. Oczywiście rynek powinien nam w tym pomóc, ale jeśli sytuacja będzie szła w złym kierunku, to będziemy musieli się zastanowić _- powiedział dziennikarzom wiceprezes zarządu Luigi Lovaglio.

Wiceprezes powiedział, że wzrost wolumenu depozytów już teraz jest niższy, niż bank zakładał.

_ Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na depozytach i utrzymać działalność kredytową _- powiedział Lovaglio.

Zobowiązania wobec klientów grupy (depozyty klientów, strukturyzowane certyfikaty depozytowe, transakcje z przyrzeczeniem odkupu oraz transakcje sell-buy-back) wyniosły 87,27 mld zł na koniec września i były o 3,93 mld zł (o 4,3%) niższe w stosunku do końca 2007 r.

Kredyty klientów grupy na koniec września 2008 r. wyniosły 77,40 mln zł i były o 4,53 mld zł, tj. 4,8% wyższe niż na koniec 2007 r.

Prezes Pekao SA Jan Krzysztof Bielecki powiedział, że bank nie zamierza ograniczać akcji kredytowej, ale polityka kredytowa musi uwzględniać problem ryzyka i zarządzanie ryzykiem. Dodał, że jakość aktywów banku nie ulega pogorszeniu i nie spodziewa się, aby to miało nastąpić w przyszłym kwartale.

Bielecki poinformował, że bank przyjrzy się uważniej polityce dywidendowej, ale jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych decyzjach.

_ Chcemy popatrzeć ostrożniej na politykę dywidendową w przyszłym roku mając świadomość, że solidna baza kapitałowa jest podstawą przy tych zawirowaniach na rynku. W tym roku mamy dwie możliwości - dalej zwiększać bazę kapitałową lub wypłacać porównywalną dywidendę. To nie jest ten moment, abyśmy mogli się jednoznacznie zdeklarować _ - powiedział Bielecki.

Z zysku za 2007 r. bank wypłacił 9,60 zł za akcję, a rok wcześniej 9,00 zł na akcję.

Tagi: peo, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz