Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
12.07.2010 11:26

Penta Investment przejęła Grupę Iglokrak

Fundusz chce skonsolidować rynek mrożonek w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Fundusz Penta Investment sfinalizował przejęcie 100 proc. udziałów Grupy Iglokrak, działającej na rynku artykułów mrożonych - podał fundusz w komunikacie prasowym. Transakcja została zaakceptowana przez UOKiK. Jej wartość nie została ujawniona. *

Iglokrak jest wiodącym w południowej Polsce producentem i dostawcą mrożonek i lodów dla handlu detalicznego i gastronomii (HoReCa).

Do Grupy należy 7 firm zajmujących się dystrybucją mrożonek - z 8 oddziałami: w Krakowie, Bielsku-Białej, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu i Zakopanem. Ponadto, w skład holdingu wchodzą 2 fabryki zlokalizowane w Tarnowie produkujące artykuły pod markami Fritar i Lewil. Przychody grupy w 2009 roku wyniosły ponad 330 mln zł.

_ - Akwizycja Grupy Iglokrak jest pierwszym krokiem Penty w kierunku konsolidacji i modernizacji rynku mrożonek w Polsce, a także segmentu dostawców artykułów dla branży HoReCa. Opracowany przez nas plan rozwoju wszystkich 9 spółek należących do Grupy ma na celu zwiększenie efektywności operacyjnej holdingu, dzięki wykorzystaniu efektów synergii oraz systematyczne doskonalenie obsługi klientów _ - powiedział cytowany w komunikacie Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz