Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest otrzyma nowe finansowanie

0
Podziel się:

Petrolinvest otrzyma od międzynarodowych funduszy finansowanie w wysokości do 127,5 mln zł w zamian za wydanie im obligacji zamiennych na akcje i warrantów subskrypcyjnych - poinformowała spółka w komunikacie.

Petrolinvest otrzyma nowe finansowanie
(Karlnaundorf/Dreamstime)

*Petrolinvest otrzyma od międzynarodowych funduszy finansowanie w wysokości do 127,5 mln zł w zamian za wydanie im obligacji zamiennych na akcje i warrantów subskrypcyjnych - poinformowała spółka w komunikacie. *

Fundusze, o których mowa, to: Kingsbrook Opportunities Master Fund LP, Iroquois Master Fund Ltd. oraz GEM Global Yield Fund Limited.

_ 18 marca 2010 roku spółka podpisała umowę z Kingsbrook Opportunities Master Fund LP, Iroquois Master Fund Ltd. oraz GEM Global Yield Fund Limited (łącznie Inwestorzy) dotyczącą udostępnienia spółce finansowania w wysokości do 127,5 mln zł, w drodze emisji przez spółkę niezabezpieczonych obligacji zamiennych o łącznej wartości nominalnej do kwoty 112,5 mln zł lub przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych za łączną kwotę 15 mln zł z ceną wykonania równą 19 zł za akcję, a ponadto wydania Inwestorom do 2.400.000 warrantów subskrypcyjnych emitowanych na podstawie Uchwały nr 1 NWZ spółki z dnia 30 grudnia 2009 r., uprawniających do objęcia do 2.400.000 akcji spółki emitowanych za cenę 35 zł za jedną akcję (w odniesieniu do pierwszej transzy 1.200.000 warrantów) i 47,5 zł za jedną akcję (w odniesieniu do drugiej transzy 1.200.000 warrantów), o łącznej wartości 99 mln zł _- podał Petrolinvest.

Spółka poinformowała, że zawarcie tej umowy, a wcześniej również umów z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz z Grupą Total, zamyka finansowanie kolejnego etapu rozwoju grupy na obszarze koncesji spółek OilTechnoGroup i Emba Jug Nieft.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)