Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest planuje podwyższyć kapitał o 150-190 mln zł

0
Podziel się:

Podniesienie kapitału zakładowego ma umożliwić pozyskanie środków finansowych niezbędnych dla przeprowadzenia programu inwestycji w ramach nowej strategii Petrolinvestu.

Petrolinvest planuje podwyższyć kapitał o 150-190 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Petrolinvest zwołał na 30 października nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, którego celem będzie podjęcie uchwały o warunkowym podwyższeniu kapitału o kwotę od 150 do 190 mln zł.

Spółka podała, że podniesienie kapitału zakładowego ma umożliwić pozyskanie środków finansowych niezbędnych dla przeprowadzenia programu inwestycji w ramach nowej strategii Petrolinvestu.

Zarząd zaznacza jednak, że warunkowe podwyższenie nie jest tożsame z wyemitowaniem akcji z kapitału warunkowego i wprowadzeniem ich do obrotu.

_ Podniesienie kapitału Petrolinvestu jest związane bezpośrednio z realizacją nowej strategii Spółki zakładającej uzyskanie przez Spółkę w najkrótszym możliwie czasie dodatnich przepływów finansowych oraz dodatniego wyniku z prowadzonej działalności operacyjnej _ - podał Petrolinvest.

_ Spółka zamierza osiągnąć ten cel m.in. poprzez akwizycję pól naftowych, na których prowadzona jest przemysłowa eksploatacja ropy naftowej, a także poprzez dalszy rozwój oraz intensyfikację handlu produktami ropopochodnymi _ - podano.

W ocenie zarządu Petrolinvestu, podniesienie kapitału ma przede wszystkim służyć: akwizycji - po zakończeniu procesu due diligence - złoża eksploatowanego przez spółkę _ Bogorodsknieft _ oraz zwiększeniu mocy wydobywczych na tym złożu z obecnego 1 mln baryłek rocznie lekkiej ropy naftowej do 3-4 mln baryłek rocznie.

Dodatkowo środki maja posłużyć sfinansowaniu nowych odwiertów w ramach koncesji Petrolinvestu posiadanych w Kazachstanie, w tym odwiertów na strukturze Shyrak (koncesja OTG), zmniejszeniu zadłużenia spółki wobec instytucji finansujących, a także spełnieniu warunków zawieszających umowy zwartej z francuskim koncernem Total w sprawie wspólnych inwestycji na złożu Koblandy w ramach największej koncesji Petrolinvestu w Kazachstanie - OTG oraz warunków zawieszających umowy zawartej z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

Pieniądze maja też służyć wykonaniu przez Petrolinvest umów zawartych z Kingsbrook Opportunities Master Fund LLP oraz Iroquois Master Fund Ltd. oraz realizacji programów motywacyjnych dla członków władz spółki i kadry menedżerskiej spółki.

Obecnie kapitał zakładowy spółki wynosi 412.965.990 zł i dzieli się na 41.296.599 akcji.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)