Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest uchwalił warunkowe podwyższenie kapitału

0
Podziel się:

NWZ Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 400 mln zł.

Petrolinvest uchwalił warunkowe podwyższenie kapitału
(cmeder/iStockphoto)
bFgbqTZx

*Walne zgromadzenie Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 400 mln zł przez emisję do 40 mln akcji serii F, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. *

Spółka wyemituje też 40 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia akcji serii F. Prawa wynikające z warrantów będą mogły zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2016 roku.

Jak podał Petrolinvest, emisja akcji i warrantów subskrypcyjnych związana jest z zabezpieczeniem środków finansowych na inwestycje oraz rozwój posiadanych przez grupę Petrolinvest projektów związanych z gazem łupkowym i ropą łupkową, w tym w szczególności na finansowanie prac na koncesjach posiadanych przez spółki z grupy Petrolinvest, zgodnie z harmonogramem określonym w tych koncesjach.

bFgbqTZz

Emisja ma także stanowić zabezpieczenie potencjalnych potrzeb finansowych spółki w związku z redukcją jej zadłużenia oraz zapewnić wypełnienie zobowiązań wobec instytucji finansujących i innych podmiotów.

Petrolinvest podał, że decyzja o wielkości oferty i cenie emisyjnej akcji i warrantów zostanie podjęta przez zarząd i będzie wymagać uzyskania zgody rady nadzorczej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFgbqUaa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)