Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGE chce pozyskać z rynku miliardy złotych

0
Podziel się:

Emisja euroobligacji i obligacji ma przynieść po ponad 2 mld zł każda.

PGE chce pozyskać z rynku miliardy złotych
(D. Śmigielski/BOT Elektrownia Bełchatów S.A.)

_ - Spółka pracuje nad emisją euroobligacji i obligacji na rynku krajowych, z których każda będzie mieć wartość znacząco wyższą niż 2 mld zł _ - powiedział Tomasz Zadroga, prezes PGE.

_ - Pracujemy nad koncepcją efektywnego finansowania zewnętrznego, rozważamy emisję euorobligacji i obligacji w Polsce, za wcześnie mówić o kwotach _ - powiedział Zadroga w TVN CNBC.

Wcześniej spółka informowała, że emisja euroobligacji może wynieść co najmniej 0,5 mld euro.

Na pytanie, czy wartość obligacji w złotych będzie porównywalna i wyniesie około 2 mld zł, prezes odpowiedział: _ zarówno na rynku euroobligacji jak i obligacji krajowych będą to kwoty znacząco wyższe _.

Zadroga powiedział, że spółka pracuje nad redefinicją planu inwestycyjnego.

_ - Część inwestycji w energetyce odnawialnej przesunie się w czasie, ale dojdą też inwestycje, dotychczas nieujęte w planie inwestycyjnym. Dlatego kwota inwestycji nie ulegnie zmianie _ - powiedział prezes.

Do roku 2012 PGE zamierza wydać na inwestycje 39 mld zł.

Prezes powiedział, że ewentualne przejęcie Energi nie będzie skutkować ograniczeniem inwestycji PGE. Dodał, że grupa jest przygotowana także do finansowania inwestycji zaplanowanych przez Energę.

Zadroga powiedział, że w III kwartale akcjonariusze Polkomtela wystąpią oficjalnie z ofertą sprzedaży do potencjalnych inwestorów.

_ - Zainteresowanie jest spore, zarówno wśród instytucji, dużych funduszy infrastrukturalnych jak i inwestorów branżowych _ - powiedział prezes PGE.

Wcześniej prezes PGE mówił, że do sprzedaży Polkomtela może dojść do końca tego roku.

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)