Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGE rozważa wypłatę dywidendy zaliczkowej za 2009 rok

0
Podziel się:

W perspektywie długoterminowej spółka chce przeznaczać na dywidendę ok. 40-50 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

PGE rozważa wypłatę dywidendy zaliczkowej za 2009 rok
(Amaxim/Dreamstime)

*PGE rozważa wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2009 rok. W dłuższej perspektywie planowana jest wypłata 40-50 proc. skonsolidowanego zysku, w krótszej - poziom dywidendy zależny od wielkości inwestycji i sytuacji na rynku kredytowym - podała spółka w prospekcie emisyjnym. *

_ - Zarząd rozważa obecnie wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec roku obrotowego 2009 na podstawie zysku wykazanego w sprawozdaniu finansowym sporządzonym na dzień 30 września 2009 roku _ - napisano w prospekcie.

_ Kwota zaliczki nie może przekraczać połowy zysku osiągniętego od końca roku 2008, wykazanego w sprawozdaniu finansowym zbadanym przez biegłego rewidenta, powiększonego o kapitały rezerwowe utworzone z zysku, którymi w celu wypłaty zaliczek może dysponować zarząd oraz pomniejszonego o niepokryte straty i akcje własne _ - dodano.

Spółka podała, że wypłata zaliczki wymaga uzyskania zgody rady nadzorczej.

_ W przypadku podjęcia uchwały o wypłacie zaliczki oraz uzyskaniu zgody rady nadzorczej na jej wypłatę, zamiarem zarządu byłoby dokonanie jej wypłaty przed końcem roku 2009 _ - napisano.

W perspektywie długoterminowej spółka chce przeznaczać na dywidendę ok. 40-50 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

_ W krótszej perspektywie zarząd będzie dostosowywał proponowany poziom wypłaty dywidend do sytuacji na rynkach kredytowych i do bieżących potrzeb inwestycyjnych spółki. W dłuższej perspektywie zarząd zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy zgodnie ze standardami przyjętymi w branży elektroenergetycznej, co według oceny zarządu oznacza obecnie wypłatę około 40-50 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej _ - podała PGE w prospekcie.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)