Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGE sprzeda 30 procent udziału w spółce zależnej

0
Podziel się:

Wśród nabywców znajdą się takie spółki jak Enea, KGHM oraz Tauron.

PGE sprzeda 30 procent udziału w spółce zależnej
(Stefan Maszewski/Reporter)
bEEwMyRh

Enea, PGE, KGHM i Tauron parafowały umowę, na podstawie której PGE sprzeda wspólnikom 30 procent kapitału zakładowego PGE EJ1. Enea, KGHM i Tauron będą miały po 10 procent kapitału tej spółki.

PGE EJ1 jest spółką odpowiedzialną za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Spółki podały, że zawarta umowa zawiera także zasady uczestnictwa wszystkich stron w zakresie projektu przygotowania i budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Każdy z partnerów umowy będzie zobowiązany do zawarcia _ Umowy Nabycia Udziałów _ po spełnieniu się dwóch warunków zawieszających: uzyskania decyzji w sprawie bezwarunkowej zgody UOKiK na dokonanie koncentracji oraz przyjęcia w tym roku przez Radę Ministrów w drodze uchwały Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.

bEEwMyRj

Pod koniec czerwca PGE, KGHM, Tauron oraz Enea zawarły porozumienie w sprawie kontynuowania prac związanych z wypracowaniem projektu umowy nabycia udziałów w spółce celowej do budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej. Porozumienie obowiązywać miało do 30 września 2013 r. z możliwością przedłużenia okresu jego obowiązywania o jeden kwartał.

We wrześniu ubiegłego roku spółki podpisały list intencyjny dotyczący kupna udziałów w spółce celowej, powołanej do budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Rządowe plany przewidują budowę przez PGE dwóch elektrowni jądrowych o mocy po ok. 3000 MW. Aleksander Grad, prezes PGE EJ1 mówił ostatnio, że pierwszy blok powinien ruszyć pod koniec 2024 roku.

bEEwMyRK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)