Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE złożyła ofertę kupna Energi

MSP do dziś czeka na oferty na Energę. Resort chce sprzedać 82,90 proc. akcji spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(media.energa.pl)

Polska Grupa Energetyczna złożyła ostateczną, niewiążącą ofertę na kupno Energi.

_ Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. informuje, że w dniu 16 sierpnia 2010 r. złożył ostateczną niewiążącą ofertę nabycia od Skarbu Państwa 4.120.000.000 akcji spółki Energa S.A. z siedzibą w Gdańsku, stanowiących 82,9 proc. jej kapitału zakładowego. Oferta Ostateczna pomimo niewiążącego charakteru będzie stanowić punkt odniesienia w negocjacjach ze Sprzedawcą _ - napisano w komunikacie PGE.

_ - Zdecydowaliśmy, że nie złożymy oferty na Energę i nie będziemy tej decyzji komentować _ - powiedział Martin Roman, prezes CEZ-u.

MSP do dziś czeka na oferty na Energę. Resort chce sprzedać 82,90 proc. akcji spółki.

Wcześniej MSP informowało, że jeśli prywatyzacja Energi będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem, to jest szansa na zrealizowanie w listopadzie ) przychodów z prywatyzacji tej spółki.

Skarb Państwa posiada 100 proc. akcji gdańskiej spółki, która zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz cieplnej, a także )obrotem energią elektryczną. Energa jest jedną z czterech krajowych grup energetycznych. Posiada m.in. elektrownię konwencjonalną Ostrołęka oraz 45 elektrowni wodnych. Jest liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, ma około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 187 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie.

Zysk netto grupy Energa wzrósł w pierwszym półroczu 2010 o 68 proc. rdr do 442 mln zł, EBITDA wzrosła o 41 proc. do 818 mln zł, a przychody wyniosły w I połowie tego roku 4,45 mld złotych.

Tagi: polska grupa energetyczna, pge, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz