Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGF podtrzymała prognozy wyników, ale widzi ryzyko

0
Podziel się

Polska Grupa Farmaceutyczna po trzech kwartałach 2010 roku podtrzymała prognozy wyników finansowych, ale ze względu na słabszą dynamikę rynku farmaceutycznego w IV kwartale widzi ryzyko niewykonania zakładanych 6 mld zł sprzedaży w skali do 5 procent.

PGF podtrzymała prognozy wyników, ale widzi ryzyko
(jorgeantonio/iStockphoto)
bDzWpyaJ

Polska Grupa Farmaceutyczna po trzech kwartałach 2010 roku podtrzymała prognozy wyników finansowych, ale ze względu na słabszą dynamikę rynku farmaceutycznego w IV kwartale widzi ryzyko niewykonania zakładanych 6 mld zł sprzedaży w skali do 5 proc. - poinformowali przedstawiciele spółki.

_ - Ze względu na fakt, że listopad w ubiegłym roku był wyjątkowo dobrym miesiącem, mamy wysoką bazę. Można się zatem spodziewać, że w IV kwartale wzrost rynku będzie mniejszy niż średnia z poprzednich kwartałów i dynamika roczna rynku spadnie poniżej 5 proc. _ - powiedział Jacek Szwajcowski, prezes spółki.
_ _

_ - Podtrzymujemy prognozy finansowe na 2010 rok, ale widzimy ryzyko, że może nie udać się zrealizować 6 mld zł przychodów z odchyleniem 5 proc. w dół _ - dodał Jacek Dauenhauer, dyrektor finansowy spółki.

bDzWpyaL

Przychody ze sprzedaży PGF wzrosły po trzech kwartałach o 6 proc, do 4,256 mld zł. Zysk netto zwiększył się o 62,8 proc. do 47 mln złotych. W tegorocznej prognozie spółka zakłada dwucyfrowy wzrost zysku netto oraz utrzymanie zadłużenia na poziomie nieprzekraczającym 500 mln złotych.

Firma monitorująca rynek IMS szacuje, że dynamika wzrostu rynku spadnie na koniec 2010 do 3,6 proc. z 5 proc. po trzech kwartałach 2010.

bDzWpybm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)