Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG chce zwiększyć wolumen sprzedaży gazu w obrocie hurtowym o 7% do 2022 r.

0
Podziel się:
PGNiG chce zwiększyć wolumen sprzedaży gazu w obrocie hurtowym o 7% do 2022 r.

Strategia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG)
na lata 2017-2022 z perspektywą do 2026 r. zakłada zwiększenie łącznego wolumenu sprzedaży gazu ziemnego w obrocie hurtowym o 7% do 178 TWh w 2022 r. wobec 166 TWh zakładanych na ten rok, podała spółka.

"Będziemy maksymalizować wolumen sprzedaży gazu do strategicznych odbiorców końcowych w Polsce. Istotnie zwiększymy wolumen sprzedaży gazu ziemnego za granicą (w szczególności na rynkach ościennych)" - czytamy w prezentacji.

W obrocie detalicznym celem jest utrzymanie łącznego wolumenu sprzedaży gazu ziemnego na poziomie ok. 67-69 TWh rocznie, podano także.

"Dążymy do maksymalizacji wolumenu detalicznej sprzedaży gazu ziemnego przy zachowaniu atrakcyjnej marży. Optymalizujemy model obsługi naszych klientów (m.in. optymalizacja tradycyjnych kanałów obsługi, wdrożenie nowoczesnych kanałów samoobsługowych). Poszerzamy ofertę naszych produktów i usług (gaz + energia, usługi). Dążymy do poprawy poziomu satysfakcji i przywiązania dotychczasowych klientów do Grupy" - czytamy dalej.

Ponadto celem jest maksymalizacja marży w obrocie detalicznym.

"Dostosowujemy politykę cenową do oczekiwań rynkowych i warunków konkurencyjnych. Wprowadzamy nową ofertę produktową ukierunkowaną na zwiększenie wartości dodanej dla klienta i marży dla Grupy. Optymalizujemy koszty działalności obrotu detalicznego" - wskazano.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.