Notowania

ceramika paradyż
10.08.2016 09:22

PGNiG dostarczy gaz producentowi ceramiki Paradyż

Firmy podpisały dwuletni kontrakt na dostawę gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Koleśnik / Reporter)

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało z Ceramiką Paradyż umowę na dostawy gazu w wysokości blisko 118 mln metrów sześciennych w ciągu 2 lat, podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Od początku roku PGNiG Obrót Detaliczny pozyskał 700 klientów biznesowych, a łączny wolumen gazu z tego tytułu to blisko 358 mln metrów sześciennych.

- To największy kontrakt w historii działania PGNiG Obrót Detaliczny - powiedział wiceprezes PGNiG SA Maciej Woźniak. - Pokazuje on , że w takim biznesie, jak ceramiczny, najważniejszy gracz tego rynku wybiera nas. Jak rozumiem, wybiera naszą wiarygodność, doświadczenie i bezpieczeństwo dostaw, które jesteśmy w stanie zapewnić - dodał Woźniak.

- Dobrze się stało, że dwie duże spółki spotkały się na tym boisku, mam nadzieję, że posiadanie takiego gracza, jak PGNiG, na boisku pozwoli nam na osiąganie naszych celów biznesowych - skomentował prezes Grupy Paradyż Adam Tępiński.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 roku. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: ceramika paradyż, pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2016

Darek ŚląskSzkoda ze pomimo podpisanej umowy z PGNiG z data dostawy gazu na 15 kwiecien do mojego domu do dzisiaj nie podłączono gazu - brakujaca długość … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)