Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG zwiększy produkcję gazu w Pakistanie o 140-170 tys. m3/d z odwiertu Rizq-2

0
Podziel się:

Wyniki testów przeprowadzonych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) na odwiercie rozpoznawczym Rizq-2 w Pakistanie okazały się czterokrotnie wyższe niż podczas pierwszych badań. Spodziewany przyrost produkcji gazu ziemnego PGNiG w Pakistanie po podłączeniu do instalacji wydobywczej to ok. 140-170 tys. m3 na dobę, podała spółka.

PGNiG zwiększy produkcję gazu w Pakistanie o 140-170 tys. m3/d z odwiertu Rizq-2

"Po podłączeniu otworu do instalacji wydobywczej spodziewany przez PGNiG przyrost produkcji gazu ziemnego w Pakistanie wzrośnie o ok. 140-170 tys. m3 na dobę (w przeliczeniu na wysoki metan ok. 124-148 tys. m3 na dobę)" - czytamy w komunikacie.

Pierwsze testy złożowe na odwiercie rozpoznawczym Rizq-2 wykonano w październiku 2017 r. Uzyskano wówczas wstępnie wynik przepływów na poziomie ok. 28 m3/min. Po przeprowadzeniu zabiegu szczelinowania hydraulicznego na przełomie listopada i grudnia br. pomiary dały wynik ok. 128 m3/min.

Podłączenie do instalacji wydobywczej planowane jest do końca lutego 2018 roku.

"Całkowita produkcja ze złóż w Pakistanie, na których operuje PGNiG, osiągnie tym samym poziom 1 mln m3 gazu ziemnego dziennie (w przeliczeniu na wysoki metan około 850 tys. m3)" - czytamy dalej.

PGNiG posiada 70% udziałów w tej produkcji, a 30% należy do państwowej spółki Pakistan Petroleum Limited.

PGNiG wydobywa w Pakistanie gaz ziemny z dwóch złóż - Rehman i Rizq. Złoże Rizq zostało odkryte w 2015 roku odwiertem Rizq-1, który został włączony do produkcji w listopadzie 2016 roku. Odwiert rozpoznawczy Rizq-2 wykonany został na złożu Rizq w ramach koncesji Kirthar, w prowincji Sindh. Prace wiertnicze dla PGNiG w Pakistanie wykonuje spółka zależna Exalo Drilling.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)