Notowania

budzanowski
03.12.2012 14:42

PGNiG będzie płaciło dywidendę? Prezes odpowiada

Projekty realizowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wymagają inwestowania "każdej złotówki" - poinformowała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz

Projekty realizowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wymagają inwestowania _ każdej złotówki _ - poinformowała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PGNiG, odnosząc się do pytań o możliwość wypłaty przez spółkę dywidendy._ _

_ - Dla nas możliwość wypłaty dywidendy jest pochodną ilości projektów inwestycyjnych. Projekty na przyszły rok i kolejne lata wymagają zainwestowania każdej złotówki _ - powiedziała prezes.

Pod koniec listopada minister skarbu Mikołaj Budzanowski informował, że w przypadku PGNiG najważniejsza jest realizacja inwestycji, głównie w wydobycie, ale nie wykluczył, że rozważy pobranie dywidendy z zysku spółki. Mówił wówczas, że kwestia podziału zysku będzie analizowana po wynikach za 2012 rok.

Prezes PGNiG poinformowała jednocześnie w poniedziałek, że spółka w ciągu kilkunastu dni powinna opublikować strategię. Pierwotnie miała ona zostać przedstawiona przy okazji publikacji wyników za III kw., 12 listopada, ale firma potrzebowała czasu na skorygowanie jej założeń po porozumieniu z Gazpromem.

Tagi: budzanowski, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz