Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG dużo traci na decyzji URE

0
Podziel się

Spółka szacuje swoje straty na kilka milionów złotych dziennie z powodu braku nowej taryfy i wstrzymuje nowe projekty inwestycyjne, by zachować płynność.

PGNiG dużo traci na decyzji URE
(Materiały prasowe)
bDJAaYjp

Spółka szacuje swoje straty na kilka milionów złotych dziennie z powodu braku nowej taryfy i wstrzymuje nowe projekty inwestycyjne, by zachować płynność - powiedział dziennikarzom wiceprezes spółki Mirosław Szkałuba.

_ - Brak nowej taryfy fatalnie wpływa na sytuację spółki. Dzienne straty na całej działalności wynoszą kilka milionów złotych _ - powiedział Szkałuba.

Dodał, że _ w tej sytuacji nie podejmujemy decyzji o nowych projektach poszukiwawczych i inwestycjach, kontynuujemy tylko zaciągnięte zobowiązania _. - _ Nowe projekty czekają, nie chcemy narażać spółki na kłopoty płynnościowe _ - powiedział. PGNiG zastanawia się nad środkami odwoławczymi na drodze prawnej - stwierdził wiceprezes.

bDJAaYjr

URE poinformowało wczoraj, że wysłało do PGNiG nowe pytania dotyczące wniosku taryfowego spółki. Przedstawiciele PGNiG poinformowali, że w trybie pilnym odesłali odpowiedzi do Urzędu.

Postępowanie trwa od końca października 2011 roku. Urząd informował wcześniej, że PGNiG chce wysokiego wzrostu cen gazu. W połowie grudnia już raz na wezwanie prezesa URE gazowa firma złożyła korektę wniosku taryfowego i obniżyła swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu, nadal wnosiła jednak o dwucyfrowy wzrost.

Czytaj więcej o PGNiG
Podano nazwiska nowych członków rady nadzorczej PGNiG Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGNiG odwołało ze składu rady nadzorczej Grzegorza Banaszka, powołując do niej jednocześnie Józefa Głowackiego i Wojciecha Chmielewskiego.
PGNiG obniżyło oczekiwania dotyczące podwyżki cen gazu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu, ale wciąż wnioskuje o dwucyfrowy wzrost taryfy - powiedział Marek Woszczyk, prezes URE.
Tyle gazu łupkowego ma na koncesjach PGNiG 900 mld metrów sześciennych to optymistyczne szacunki na podstawie danych amerykańskiego Advanced Research Institute.
bDJAaYjS
Źródło:
KOMENTARZE
(0)