Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG nie planuje połączenia z Nord Stream

0
Podziel się:

Spółka planuje natomiast połączenie polskiego systemu gazowego z europejskim.

PGNiG nie planuje połączenia z Nord Stream
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

Spółka podejmuje natomiast działania w celu połączenia polskiego systemu gazowego z systemem europejskim, co umożliwi PGNiG sprzedaż gazu do innych krajów Unii Europejskiej.

_ Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oświadcza, że nie planuje połączenia z gazociągiem Nord Stream. Działania podejmowane przez PGNiG SA, związane z budową dwukierunkowego gazociągu Boernicke-Police, mają na celu połączenie polskiego systemu gazowego z systemem europejskim _ - napisano w oświadczeniu przesłanym przez PGNiG.

_ Połączenie zapewni Polsce dodatkowe źródło zaopatrzenia w gaz, zwiększając bezpieczeństwo energetyczne Polski, a jednocześnie umożliwi PGNiG SA sprzedaż gazu do innych krajów Unii Europejskiej _ - dodano w komunikacie.

Spółka podała także, że wszystkie prowadzone przez PGNiG inwestycje wpisują się w politykę energetyczną Polski do 2030 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t111466.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;atakuje;umowe;gazowa;nie;wolno;jej;podpisywac,57,0,680505.html) PiS atakuje umowę gazową: Nie wolno jej podpisywać Prezes PiS podkreśla, że polsko-rosyjska umowa gazowa, która przedłuża rosyjskie dostawy do 2037 roku, to dokument, który zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;nie;jest;gotowa;do;kompromisow;ws;gazu,102,0,682342.html) "Rosja nie jest gotowa do kompromisów ws. gazu" Tak _ Wremia Nowostiej _ podsumowuje rosyjsko-polskie rozmowy gazowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t90380.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;nie;prosila;o;interwencje;ws;gazociagu;polnocnego,100,0,679268.html) Polska nie prosiła o interwencję ws. Gazociągu Północnego _ Kommiersant _ napisał, że Polska domaga się zmiany trasy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)