Notowania

pgn
24.04.2012 21:54

PGNiG przełożył start produkcji ze złoża Skarv w Norwegii

PGNiG przesunął termin uruchomienia produkcji ze złoża Skarv w Norwegii z II kwartału 2012 roku na IV kwartał 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

PGNiG przesunął termin uruchomienia produkcji ze złoża Skarv w Norwegii z II kwartału 2012 roku na IV kwartał 2012 roku._ _

_ Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA _PGNiG _ informuje, iż uruchomienie produkcji ze złoża Skarv w Norwegii zostało przesunięte z II kwartału 2012 roku na IV kwartał 2012 roku _ - czytamy w komunikacie.

_ Pomimo utrzymywania w gotowości przez operatora złoża pojazdu do instalowania przewodów produkcyjnych (tzw. riserów) przez całą zimę, w okresie od listopada do marca nie zaistniały wystarczająco długie okresy sprzyjających warunków pogodowych do ich podłączenia _ - dodano.

Spółka podała, że w związku z tym zmianie ulegną prognozy wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej z Norwegii.

_ Zostaną one skorygowane, gdy tylko PGNiG otrzyma dane od operatora złoża Skarv _ - podano.

Na początku marca spółka informowała, że spodziewa się w Norwegii półrocznej produkcji ropy naftowej na poziomie 180 tys. ton, a planowana półroczna produkcja gazu ziemnego ma wynieść 200 mln metrów sześciennych.

PGNiG SA poprzez swoją spółkę PGNiG Norway posiada ok.12 proc. udziałów w projekcie Skarv.

W styczniu PGNiG poinformował, że norweska spółka zależna PGNiG Norway otrzymała, na mocy decyzji norweskiego Ministerstwa ds. Węglowodorów i Energii, udziały w trzech koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych w Norwegii.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz