Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG wzywa do zapłacenia 130 mln złotych kary

0
Podziel się:

Jak podała spółka, odstąpienie od umowy nastąpiło m.in. w związku z nieprawidłowym i sprzecznym z umową wykonywaniem inwestycji.

PGNiG wzywa do zapłacenia 130 mln złotych kary
(PGNiG)
bEDolxnV

PGNiG odstąpiło od umowy z konsorcjum, w którego skład wchodzi PBG, budującym Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice. Spółka wezwała także konsorcjum do zapłacenia kary umownej w wysokości 133,4 mln zł.

Jak podało PGNiG, odstąpienie od umowy nastąpiło w związku z _ niewykonywaniem oraz nieprawidłowym i sprzecznym z umową wykonywaniem inwestycji _.

_ - Ponadto, w realizacji inwestycji nastąpiło opóźnienie przekraczające harmonogram o 30 dni roboczych, a konsorcjum nie zdołało usunąć opóźnienia, mimo wyznaczenia odpowiedniego, dodatkowego terminu _ - dodano.

bEDolxnX

PGNiG wezwało również konsorcjum do zapłacenia kary umownej w wysokości 133,4 mln zł, płatnej PGNiG w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Inwestycję realizowało konsorcjum w składzie PBG w upadłości układowej, Tecnimont S.p.A. Societe Francaise d'Etudes et de Realisations d'Equipements Gaziers Sofregaz, Plynostav Pardubice Holding A.S., Plynostav - Regulace Plynu A.S. w upadłości organizacyjnej.

PGNiG podało, że stan zaawansowania rozbudowy PMG Wierzchowice wynosi ok. 97 proc.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce PGNiG i o pozostałych spółkach z GPW

bEDolxod

_ - PGNiG zamierza dokończyć realizację inwestycji z wykorzystaniem spółek grupy PGNiG. Zakończenie inwestycji powinno nastąpić do końca 2014 roku _ - podano w komunikacie.

Dodano, że funkcjonalność projektu w zakresie magazynowania 1,2 mld m sześc. gazu jest osiągnięta i utrzymywana.

bEDolxoy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)