Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda chce pozyskać z emisji 105 mln zł

0
Podziel się:

Polski Koncern Mięsny Duda chce pozyskać ok. 105,0 mln zł z planowanej na początek przyszłego roku emisji akcji serii H z prawem poboru, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Dudy.

PKM Duda chce pozyskać z emisji 105 mln zł
(PAP/Monika Kaczyńska)

Polski Koncern Mięsny Duda chce pozyskać ok. 105,0 mln zł z planowanej na początek przyszłego roku emisji akcji serii H z prawem poboru, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Dudy.

Spółka chce przeznaczyć środki na rozbudowę zaplecza produkcyjnego, a planowane akwizycje zostały na razie odłożone w przyszłość.

PKM Duda planuje wyemitować 97,3 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna jednej akcji zostałam ustalona na 1,1 zł, więc spodziewane wpływy zarząd szacuje na ok. 105,0 mln zł.

_ Cena została ustalona na takim poziomie, by była szansa na jej powodzenie i jednocześnie, by ilość pozyskanych środków zapewniła realizację celów emisyjnych. Z tego też powodu podajemy cenę tak wcześnie, by rynek zdążył przeanalizować naszą ofertę _ - powiedział Duda podczas konferencji prasowej.

Decyzję podejmie zwołane na 8 grudnia br. nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki, a proponowany przez zarząd termin prawa poboru to 25 lutego 2009 r.

Duda wyjaśnił również, że większość środków pozyskanych z rynku zostanie przeznaczone na bieżące potrzeby spółki: 40 mln zł na wzmocnienie zaplecza surowcowego, 30 mln na rozwój spółki ukraińskiej oraz 15 mln zł na rozbudowę zakładu w Grąbkowie. Pozostałe 30 mln zł pozostanie w spółce jako kapitał obrotowy.

_ Planowane i zapowiadane wcześniej akwizycje zostały na razie odłożone w czasie, bowiem podmioty do potencjalnego przejęcia jeszcze nie dojrzały do transakcji. Rozumiem przez to, że albo są za drogie, albo po due diligence okazało się, że wpakowalibyśmy się na 'miny' _ - tłumaczył Duda.

Prezes dodał, że w tej sytuacji spółka zdecydowała się na rozwój organiczny, a jedyne rozmowy dotyczą przejęcia 3-4 farm hodowlanych.

Spółka Polski Koncern Mięsny Duda miała 8,68 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2008 roku wobec 7,25 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 382,08 mln zł wobec 340,81 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa miała 22,38 mln zł zysku wobec 35,30 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1043,85 mln zł wobec 956,82 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)