Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda planuje zyski. Na koniec roku

0
Podziel się:

- Polski Koncern Mięsny Duda oczekuje, że w całym 2012 roku grupa zaraportuje dodatni wynik finansowy na poziomie netto - poinformował prezes spółki Maciej Duda.

PKM Duda planuje zyski. Na koniec roku
(spółka)
bEDASyHV

*- _ Polski Koncern Mięsny Duda oczekuje, że w całym 2012 roku grupa zaraportuje dodatni wynik finansowy na poziomie netto _ - poinformował prezes spółki Maciej Duda. Dodał, że III kwartał będzie zwyczajowo trudny dla firmy, głównie ze względu na zastój w handlu w okresie wakacyjnym. *

_ - Chcemy na koniec roku pokazać skonsolidowany zysk netto. To jest nasz cel, podjęliśmy szereg działań, które mają nam w tym pomóc. Chcemy skoncentrować się na poprawie marży operacyjnej produkcji i zwiększeniu efektywności _ - powiedział Duda.

Po I połowie 2012 r. PKM Duda zanotował ponad 1 mld zł przychodów wobec 748,8 mln zł rok wcześniej. Zysk z działalności operacyjnej grupy spadł rdr do 14,7 mln zł z 26,8 mln zł, a zysk netto skurczył się w tym czasie do 927 tys. z 14,4 mln zł. Po I kwartale skonsolidowana strata netto grupy wynosiła ok. 1,8 mln zł.

bEDASyHX

Pytany o perspektywy spółki na III kwartał, prezes odpowiedział: _ rynek jest nadal trudny, a wakacje nie sprzyjają handlowi. Staramy się, żeby było jak najlepiej _.

Członek zarządu spółki Dariusz Formela, dodał w rozmowie z PAP, że III kwartał jest dla spółki zwyczajowo najgorszy i na razie trudno ocenić, czy wyniki finansowe będą w tym okresie pozytywne, czy negatywne.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEDASyIy
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)