Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen nie wyklucza emisji kolejnej serii obligacji detalicznych

0
Podziel się

W czwartek Orlen zakończył przyjmowanie zapisów na 2 mln czteroletnich obligacji detalicznych o łącznej wartości 200 mln zł.

PKN Orlen nie wyklucza emisji kolejnej serii obligacji detalicznych
(orlen.pl)
bEpDKrDV

PKN Orlen nie wyklucza emisji kolejnej serii obligacji detalicznych w najbliższym czasie, po tym jak duże zainteresowanie inwestorów papierami serii C zakończyło się wcześniejszym zamknięciem zapisów i ich redukcją - podał Orlen w komunikacie.

W czwartek Orlen zakończył przyjmowanie zapisów na 2 mln czteroletnich obligacji detalicznych o łącznej wartości 200 mln zł. W komunikacie spółki podano, że w dniu rozpoczęcia zapisów tj. 6 listopada, złożono zapisy na liczbę obligacji serii C większą od liczby oferowanych papierów. Dodano, że złożone zapisy będą w proporcjonalny sposób zredukowane.

Zmienne oprocentowanie papierów dłużnych serii C oparte będzie o sumę sześciomiesięcznego WIBOR-u powiększonego o marżę w wysokości 1,4 proc. Odsetki naliczane będą od pierwszego dnia sprzedaży, a ich wypłata następować będzie co 6 miesięcy.

bEpDKrDX

Agencja ratingowa Fitch Ratings przyznała spółce rating na poziomie _ A- _ w skali ratingu krajowego dla planowanej emisji obligacji. Intencją Orlen jest wprowadzenie trzeciej serii obligacji do obrotu na rynku Catalyst.

Obligacje PKN Orlen emitowane są w ramach programu o wartości do 1 mld zł. Do tej pory koncern wyemitował dwie transze po 200 mln zł każda.

Partnerami PKN Orlen w ramach emisji wszystkich emitowanych dotąd serii obligacji detalicznych byli UniCredit CAIB, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego i Bank Pekao oraz dystrybutorzy - Centralny Dom Maklerski Pekao, Dom Maklerski Pekao, Dom Inwestycyjny Xelion oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

bEpDKrEy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)