Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn
18.09.2012 11:22

PKN Orlen przejmuje spółkę od LOT-u

PKN Orlen złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na koncentrację, polegającą na przejęciu kontroli nad Petrolotem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na koncentrację, polegającą na przejęciu kontroli nad Petrolotem - poinformował Urząd na stronach internetowych.

Obecnie PKN Orlen ma 51 proc. udziałów w Petrolocie, pozostałe 49 proc. należy do LOT-u.

Wcześniej przedstawiciele LOT informowali, że udziały w Petrolocie są na liście spółek przeznaczonych do sprzedaży.

Petrolot świadczy usługi w zakresie tankowania samolotów na dwunastu polskich lotniskach komunikacyjnych i aeroklubowych. Klientami Petrolot jest około 250 linii lotniczych zagranicznych oraz ponad 200 polskich firm posiadających statki powietrzne.

Czytaj więcej w Money.pl
Latamy coraz więcej. Oto prognoza dla rynku Zobacz, kto zdominuje światowe połączenia i co czeka nas w ciągu najbliższych dwudziestu lat.
Strajk w Lufthansie. Odwołują kolejne loty Z powodu strajku personelu pokładowego niemieckich linii lotniczych odwołane zostały trzy rejsy tego przewoźnika z Frankfurtu do Warszawy.
Będą nowe połączenia z polskich lotnisk Linia lotnicza Eurolot w sezonie zimowym uruchomi nowe zagraniczne kierunki, zwiększy częstotliwość rejsów na niektórych trasach.
Tagi: pkn, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz