Notowania

pkn orlen
27.06.2012 11:52

PKN Orlen spodziewa się pogorszenia wyników

PKN Orlen spodziewa się pogorszenia wyniku netto w II kw. br. z powodu czynników o charakterze jednorazowym: niższej ceny ropy, powodującej ujemny efekt LIFO, a także słabszego złotego, przekładającego się z kolei na przeszacowanie wartości kredytów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen spodziewa się pogorszenia wyniku netto w II kw. br. z powodu czynników o charakterze jednorazowym: niższej ceny ropy, powodującej ujemny efekt LIFO, a także słabszego złotego, przekładającego się z kolei na przeszacowanie wartości kredytów, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Sławomira Jędrzejczyka.

- _ Drugi kwartał powinien być lepszy operacyjnie, ale ze względu na osłabienie złotego i ujemny efekt LIFO, raportowany wynik będzie gorszy się o kilkaset milionów złotych _ - powiedział Jędrzejczyk.

Wiceprezes nie chciał odpowiedzieć, na pytanie, czy pogorszenie nastąpi wobec poprzedniego kwartału, czy w ujęciu rocznym. Jędrzejczyk poinformował też, że w II półroczu należy spodziewać się pogorszenia marży rafineryjnej i dyferencjału wobec aktualnych wysokich poziomów._ _

_ - Do tej pory w drugim kwartale marża i dyferencjał wynosi 8,6 USD wobec 4,3 USD w analogicznym okresie ub. roku, a marża petrochemiczna wynosi 780 USD/ t _ - powiedział wiceprezes.

PKN Orlen miał 1260,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 1104,51 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 29247,47 mln zł wobec 22673,95 mln zł rok wcześniej.

Tagi: pkn orlen, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz