Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP wyemitował obligacje za 700 mln zł

0
Podziel się

Emisja została przeprowadzona w ramach otwartego w czerwcu tego roku programu emisji obligacji na rynku krajowym.

PKO BP wyemitował obligacje za 700 mln zł
(urbanlegend/CC/Flickr)
bEhOOpIR

PKO BP wyemitował krótkoterminowe trzymiesięczne obligacje dyskontowe na tę kwotę. Emisja została przeprowadzona w ramach otwartego w czerwcu tego roku programu emisji obligacji na rynku krajowym.

_ Oferta miała charakter niepubliczny. Środki z emisji posłużą dywersyfikacji bazy lokat negocjowanych uzyskiwanych od klientów korporacyjnych. Pozwolą także na wzrost udziału banku w środkach pozyskiwanych od instytucjonalnych klientów finansowych oraz na wzmocnienie pozycji banku na rynku nieskarbowych papierów dłużnych _ - poinformowała spółka.

W pierwszej transzy, w sierpniu tego roku, bank wyemitował krótkoterminowe trzymiesięczne obligacje dyskontowe na kwotę 1,25 mld zł.

bEhOOpIT

_ - Pomimo dużej zmienności i niepewności na rynkach finansowych w ostatnich tygodniach, bankowi udało się z powodzeniem wyemitować obligacje krótkoterminowe o istotnej wartości 700 mln zł. Jest to kolejne potwierdzenie, iż inwestorzy finansowi pozytywnie oceniają PKO Bank Polski i są zainteresowani inwestowaniem w papiery emitowane przez bank _ - poinformował Jakub Papierski, wiceprezes zarządu PKO BP odpowiedzialny za obszar bankowości inwestycyjnej.

Kwota emisji w ramach programu emisji obligacji może wynieść 5 mld zł lub równowartość w innych walutach.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEhOOpJu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)