Notowania

PKP Cargo ma umowę z PGNiG. Dostarczy prawie 2 mln ton węgla

Realizacja zaplanowana jest na 2019 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)
Węgiel będzie transportowany w 2019 roku z Górnego Śląska i Lubelszczyzny.

Dwie państwowe spółki zacieśniają współpracę. PKP Cargo zakontraktowało transport węgla do trzech elektrowni PGNiG. Realizacja zaplanowana jest na 2019 rok.

PKP Cargo przetransportuje 1,9 mln ton węgla do trzech warszawskich zakładów PGNiG Termika, o czym stanowią dwie umowy, jakie przewoźnik zawarł z energetyczną spółką na 2019 rok - podały PKP Cargo.

Węgiel będzie wożony od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 z Górnego Śląska i Lubelszczyzny do Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań i Ciepłowni Kawęczyn, zaopatrujących w energię elektryczną i cieplną mieszkańców Warszawy.

- PGNiG Termika jest stałym klientem PKP Cargo i umowa zawarta na 2019 rok jest kontynuacją naszych dotychczasowych kontraktów. To najlepszy dowód, że ta współpraca jest korzystna dla obu stron - skomentował umowę Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Nowy Jedwabny Szlak to dla PKP Cargo szansa, z której chcemy maksymalnie skorzystać

Prawie 2 mln ton surowca będzie pochodzić z kopalń Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Węglokoksu, Tauronu Wydobycie, PG Silesia oraz Lubelskiego Węgla Bogdanka. Przeciętnie jeden skład z węglem będzie musiał pokonać trasę liczącą około 335 km.

PGNiG Termika, należąca do grupy kapitałowej PGNiG, jest największym w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej w kogeneracji. Z kolei PKP Cargo to numer jeden wśród przewoźników towarowych na kolei w Polsce i wicelider w Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: biznes, pkp cargo, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2018

KibicRząd każdego roku dokłada miliony złotych na kopalnie. Do tego kary za normy spalin itd. Zrezygnować z węgla i wtedy będzie oszczędność.

11-07-2018

wwwA rosyjski węgiel (którego jest b dużo) to niby sam się po Polsce wozi. Niech się pisowcy pochwalą jaki jest ukryty import

11-07-2018

gzymsZ tego co wiem to inni przewoźnicy teź tam będą jeździli....wielkie halo

Rozwiń komentarze (4)