Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKP Cargo ma umowę z PGNiG. Dostarczy prawie 2 mln ton węgla

PKP Cargo ma umowę z PGNiG. Dostarczy prawie 2 mln ton węgla

Węgiel będzie transportowany w 2019 roku z Górnego Śląska i Lubelszczyzny. Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
Węgiel będzie transportowany w 2019 roku z Górnego Śląska i Lubelszczyzny.

Dwie państwowe spółki zacieśniają współpracę. PKP Cargo zakontraktowało transport węgla do trzech elektrowni PGNiG. Realizacja zaplanowana jest na 2019 rok.

PKP Cargo przetransportuje 1,9 mln ton węgla do trzech warszawskich zakładów PGNiG Termika, o czym stanowią dwie umowy, jakie przewoźnik zawarł z energetyczną spółką na 2019 rok - podały PKP Cargo.

Węgiel będzie wożony od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 z Górnego Śląska i Lubelszczyzny do Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań i Ciepłowni Kawęczyn, zaopatrujących w energię elektryczną i cieplną mieszkańców Warszawy.

- PGNiG Termika jest stałym klientem PKP Cargo i umowa zawarta na 2019 rok jest kontynuacją naszych dotychczasowych kontraktów. To najlepszy dowód, że ta współpraca jest korzystna dla obu stron - skomentował umowę Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Nowy Jedwabny Szlak to dla PKP Cargo szansa, z której chcemy maksymalnie skorzystać


Prawie 2 mln ton surowca będzie pochodzić z kopalń Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Węglokoksu, Tauronu Wydobycie, PG Silesia oraz Lubelskiego Węgla Bogdanka. Przeciętnie jeden skład z węglem będzie musiał pokonać trasę liczącą około 335 km.

Czytaj więcej: PKP Cargo inwestuje w wodorowe lokomotywy. Pierwsze mają wyjechać na tory już za kilka lat

PGNiG Termika, należąca do grupy kapitałowej PGNiG, jest największym w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej w kogeneracji. Z kolei PKP Cargo to numer jeden wśród przewoźników towarowych na kolei w Polsce i wicelider w Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

pgnig, węgiel, pkp cargo
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
gzyms
2018-07-11 18:59
Z tego co wiem to inni przewoźnicy teź tam będą jeździli....wielkie halo
Jan
2018-07-11 18:57
Nie ma ukrytego importu.....przecieź VAT ktoś płaci
Kibic
2018-07-11 15:51
Rząd każdego roku dokłada miliony złotych na kopalnie. Do tego kary za normy spalin itd. Zrezygnować z węgla i wtedy będzie oszczędność.
Pokaż wszystkie komentarze (4)