Notowania

transport
19.02.2015 10:36

PKP Cargo z wyższą wyceną. Nadal rekomendują trzymanie akcji

- PKP Cargo udowodniło, że potrafi reagować na bardzo trudne warunki rynkowe - czytamy w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podtrzymali rekomendację _ trzymaj _ dla PKP Cargo i podwyższyli cenę docelową akcji do 93 zł z 89 zł, wynika z raportu datowanego na 12 lutego.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję w wysokości 87,7 zł, zaś w środę na zamknięciu kurs akcji wynosił 87,39 zł.

_ - PKP Cargo udowodniło, że potrafi reagować na bardzo trudne warunki rynkowe. Konsekwentne cięcie kosztów pozwala utrzymywać wyniki na spadającym i taniejącym rynku _ - zwracają uwagę analitycy z DM PKO BP.

Ich zdaniem, ambicje zarządu sięgają jednak dalej niż utrzymanie stabilnego strumienia przepływów pieniężnych na stagnacyjnym rynku. - _ PKP Cargo decyduje się na ruch obarczony naszym zdaniem nieco zbyt dużym ryzykiem - przejęcie prywatnego czeskiego przewoźnika AWT. Dodatkowym ryzykiem jest potencjalna presja ze strony związków zawodowych. Dlatego pomimo znaczącej poprawy efektywności na rynku polskim tylko nieznacznie podwyższamy cenę docelową z 89 zł na 93 zł i podtrzymujemy rekomendację 'trzymaj _ - czytamy dalej w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto PKP Cargo wyniesie 520 mln zł w 2015 r. i spadnie do 402 mln zł w 2016 r., przy przychodach odpowiednio w wysokości: 4,5 mld zł oraz 5,1 mld zł.

Tagi: transport, logistyka, pkp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz