Notowania

technologie
20.10.2015 10:20

PKP PLK szykuje się do przetargu na Dynamiczną Informację Pasażerską za 1 mld zł

Podziel się
Dodaj komentarz

PKP szykuje się do ponownego przeprowadzenia przetargu na System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) o szacowanej wartości 1 mld zł, poinformował ISBnews dyrektor zarządzający ds. operacyjnych i kontrolingu PKP Jan Starzyk.

"Do czasu rozpisania przetargu - a przygotowywane jest duże postępowanie na System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej - PKP Informatyka realizuje działania integrujące i utrzymaniowe na kluczowych punktach. Jednocześnie PLK buduje system do zbierania informacji o ruchu pasażerskim" - powiedział ISBnews Starzyk.

W marcu br. PKP Polskie Linie Kolejowe unieważniły przetarg na SDIP, ponieważ złożone oferty przekraczały kwotę zaplanowaną na realizację tego projektu.

Grupa PKP powstała w 2001 roku w wyniku restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. W skład Grupy wchodzą PKP, czyli spółka matka, oraz spółki świadczące usługi m.in. na rynku kolejowym i teleinformatycznym. Jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Grupa jest czwartą co do wielkości grupą kolejową w Europie i jednym z największych pracodawców w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 76 tys. osób.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz