Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP nie planują sprzedaży pakietu akcji PKP Cargo

0
Podziel się:

Karnowski podtrzymał, że na przełomie 2014 i 2015 r. możliwa jest sprzedaż trzech spółek zależnych PKP.

Jakub Karnowski, prezes grupy PKP
Jakub Karnowski, prezes grupy PKP (PKP S.A.)
bEEybNHF

PKP nie planują sprzedaży pakietu akcji PKP Cargo, mimo wygaśnięcia lock-upu, nie zamierzają również wnioskować o wypłatę wyższej dywidendy niż zarekomendował zarząd PKP Cargo - poinformował Jakub Karnowski, prezes grupy PKP.

_ - Plotki, że chcemy szybko sprzedać nasz pakiet w PKP Cargo są nieprawdziwe. Jak będziemy mieli potrzeby płynnościowe, to wówczas będzie to możliwe, ale obecnie takich potrzeb nie mamy, gdyż dobrze przebiega proces sprzedaży nieruchomości _ - powiedział dziennikarzom Karnowski.

Ograniczenie zbywalności akcji PKP Cargo należących do grupy PKP wygasło 28 kwietnia. Zdaniem analityków PKP może w drugiej połowie maja zdecydować się na sprzedaż około 20 procent akcji przewoźnika. Wcześniej rozstrzygną się dwie istotne kwestie: rynek pozna wyniki za I kwartał i ostateczną wysokość dywidendy spółki.

bEEybNHH

Prezes pytany o spekulacje, że PKP będzie chciało pobrać z PKP Cargo wyższą dywidendę z zysku za 2013 r. niż proponuje zarząd, odpowiedział: _ Trzymamy się zapisów z prospektu, a tam zapisano, że dywidenda będzie w wysokości 35-50 procent zysku netto _.

Zarząd PKP Cargo będzie rekomendował wypłatę 50 procent skonsolidowanego zysku na dywidendę za 2013 roku. Oznacza to wypłatę na poziomie ok. 30 mln zł. W opublikowanym na jesieni 2013 roku prospekcie emisyjnym PKP Cargo napisano, że zarząd spółki chce przeznaczać 35-50 procent rocznego zysku na dywidendę.

Karnowski podtrzymał, że na przełomie 2014 i 2015 roku możliwa jest sprzedaż trzech spółek zależnych PKP.

PKP zapowiadały wcześniej, że możliwa jest sprzedaż PKP Energetyka, PKP Informatyka i TK Telekom.

bEEybNHN
bEEybNIi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)