Notowania

telekomunikacja
21.06.2018 14:43

Play ma już 6 tys. nadajników. W tym roku ma być tysiąc nowych

Operator sieci Play zwiększył liczbę posiadanych nadajników do 6 tys., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Na czele operatora sieci Play stoi prezes Jorgen Bang-Jensen.

Największy operator telefonii komórkowej w Polsce chce do 2020 roku objąć zasięgiem cały kraj. Na stadionie piłkarskim w Kielcach Play postawił nadajnik numer 6 tys.

Play jak na razie realizuje postawione sobie cele inwestycyjne w zakresie rozwoju infrastruktury. Sześciotysięczny nadajnik właśnie został uruchomiony na stadionie Korony Kielce i wyposażony jest we wszystkie częstotliwości, będące w posiadaniu operatora komórkowego.

W komunikacje władze Play podkreślają, że każda z powstających stacji jest zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Cel na ten rok to wybudowanie ponad tysiąca nadajników. W ubiegłym roku stanęło 697.

"Cel jest realizowany zgodnie z planem, mimo że proces inwestycyjny w Polsce jest dużym wyzwaniem dla operatorów" - podkreśla Play.

Aukcja częstotliwości LTE. Play zadowolone z wyniku, ale procesu już nie

Inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną obejmują zarówno miasta, jak i tereny wiejskie. Ma to pozwolić na zwiększenie zasięgu w ujęciu terytorialnym tak, by w 2020 roku Play osiągnął ogólnokrajowe pokrycie.

Play na polski rynek wszedł blisko dekadę temu. W pierwszym roku zdołał pozyskać około 500 tys. klientów. Po pięciu latach dotarł do blisko 10 mln, by pod koniec 2017 roku z wynikiem wyższym o kolejne 5 mln stanąć na czele rankingu operatorów z aktywnymi kartami SIM.

Szacuje się, że Play obsługuje około 29 proc. rynku. Na każdym kliencie zarabia miesięcznie średnio około 32 zł.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: telekomunikacja, play, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2018

ddddsmog elektromagnetyczny zabija szczegolnie szkodliwe jest 5G ktore obecnie jest wdrazane. Mieszkanie przy BTSie to szybka smierc w ciagu kilku lat

21-06-2018

KaktusJa z kolei polecam inwestycje na Hot forex

22-06-2018

AdamUkradną

Rozwiń komentarze (3)