Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Walka Play o powrót do 36 zł. Prawie się udało

8
Podziel się:

W money.pl czytaj o przebiegu czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

Walka Play o powrót do 36 zł. Prawie się udało

Druga część czwartkowej sesji na GPW upłynęła akcjom Play pod znakiem walki o powrót w okolice ceny emisyjnej. Ostatecznie jednak ci, którzy liczyli na szybki zysk, mogą czuć się zawiedzeni.

Oferta Play warta 4,4 mld zł przyciągnęła ogromną rzeszę inwestorów indywidualnych, którzy kupili papiery Play po 36 zł za sztukę. Kto chciał je sprzedać w dniu debiutu, miał szansę na symboliczny zysk tylko na początku handlu, gdy kurs sięgnął maksymalnej kwoty 36,34 zł. Później sesja upływała pod znakiem wyraźnych spadków, nawet o ponad 5 proc. Ostatecznie Play zakończył handel z ponad 1-proc. stratą wobec ceny emisyjnej.

Play notował w czwartek bardzo wysokie obroty akcjami, największe wśród wszystkich spółek na GPW. Ich wartość przekroczyła 860 mln zł.

Handel na giełdzie upłynął w czwartek pod znakiem niewielkiej przeceny głównych indeksów. WIG20 stracił około 0,4 proc. Najmocniejsze spadki wśród największych spółek zaliczył mBank - po publikacji gorszych od prognoz wyników półrocznych kurs spadł o ponad 3 proc. Wyniki pomogły za to spółce Orange zyskać około 3 proc.

Główne indeksy GPW podczas sesji w czwartek

_ _Aktualizacja: 13:15

Rekordowe obroty na Play. Debiut bardzo słaby

Łukasz Pałka

Już 730 mln zł sięgnęła wartość obrotów na akcjach operatora telekomunikacyjnego Play, który w czwartek zadebiutował na warszawskiej giełdzie.

Skalę tego, jak szybko akcje Play zmieniają od rana właścicieli, można zobaczyć, gdy wynik obrotów na Play porównamy z całym indeksem WIG20.

Sam długo oczekiwany debiut Play wypadł jednak bardzo słabo. Około godziny 13 kurs traci ponad 3 proc. w stosunku do ceny emisyjnej, a wcześniej spadł nawet 33,90 zł, co oznacza stratę ponad 5 proc.

Wskaźnik WIG20 oddaje w czwartek nieco ze swoich ostatnich wzrostów. Waha się w okolicach 2350 pkt. Prawie 2 proc. traci kurs akcji mBanku, który opublikował w czwartek gorsze od wcześniejszych prognoz wyniki finansowe.

Główne indeksy GPW podczas sesji w czwartek

_ _Aktualizacja: 09:53

Rozczarowanie podczas debiutu Play na GPW

Łukasz Pałka

Bardzo słaby debiut spółki Play na warszawskiej giełdzie. Część inwestorów sprzedała akcje ze stratą.

34 gr zysku na jednej akcji to na razie wszystko na co było stać kurs akcji Play w pierwszej godzinie notowań na warszawskiej giełdzie. Oznacza to zaledwie niecały 1 proc. zysku w stosunku do ceny emisyjnej w wysokości 36 zł. A i tak tylko przez chwilę, bo później kurs zaczął notować poziomy nawet poniżej 36 zł.

_ _Aktualizacja: 08:31

Play wchodzi na giełdę. Dziś pierwsze notowanie

Łukasz Pałka

Operator telekomunikacyjny Play zadebiutuje w czwartek na stołecznym parkiecie. To największa oferta od lat. Inwestorzy indywidualni musieli pogodzić się z dużą redukcją zapisów. Czy dzisiaj rzucą się do uzupełniania swoich portfeli akcjami tej spółki?

Władze warszawskiej giełdy zapowiedziały na czwartkowy poranek pierwsze notowanie operatora Play. To 9. debiut na rynku głównym w tym roku. Play stanie się jednocześnie 485. spółką notowaną na głównym parkiecie GPW.

Oferta Play przyciągnęła bardzo dużą grupę inwestorów indywidualnych, którzy byli gotowi zapłacić po 44 zł za papier. Ostatecznie - po tym, gdy spółka oceniła zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych - ostateczna cena emisyjna została obniżona do 36 zł i to ona będzie punktem wyjścia podczas czwartkowych notowań.

Końcowa wartość całej oferty akcji to 4,4 mld zł wobec pierwotnie planowanych ponad 5 mld zł. To jednak i tak największa oferta na polskiej giełdzie od lat. Dlatego też spotkała się dużym zainteresowaniem drobnych inwestorów, których dotknęła spora redukcja zleceń. Dokładny jej mechanizm opisujemy w money.pl.

Nastroje na GPW są niezłe. W środę indeks WIG20 zyskał 0,8 proc., m.in. dzięki wzrostowi notowań KGHM oraz PKN Orlen. W środę wieczorem inwestorzy poznali też decyzję władz monetarnych USA w sprawie stóp procentowych - brak podwyżki nie był zaskoczeniem, podobnie jak sama treść komunikatu, z której można wnioskować, że Fed zdecyduje się na podniesienie stóp podczas posiedzenia w sierpniu.

Na warszawskiej giełdzie trwa już sezon wyników spółek po pierwszym półroczu. W czwartek raporty opublikują m.in.: mBank, GPW oraz Orbis.

giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
ejuch
6 lat temu
wałkujcie te wpisy , co wam pasuja politycznie
ejuch
6 lat temu
wałkujcie te wpisy ,co wam pasuja politycznie...
xyz
6 lat temu
Ciekawe ilu śmiałków zbicia fortuny w ekspresowo krótkim czasie wyruszyło do Bułgarii na zarobek po zakupach promocji w Lidlu ? A majątek i wielkie uznanie tuż, tuż !!!
infestor
6 lat temu
a Jo mom akcje amber gold :)
ateista-reali...
6 lat temu
Co w moim poście było niecenzuralne? Nazwanie Play-a pseudooperatorem?