Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Plaza Centers będzie budować w Indiach

0
Podziel się:

Spółka podpisała umowę joint venture z Elbit Imaging Ltd. na potrzeby realizacji dużych kompleksów wielofunkcyjnych w Indiach.

Plaza Centers będzie budować w Indiach
(Money.pl/I.M.)

Plaza Centers, izraelski deweloper operujący na rynku Wschodniej i Środkowej Europy, podpisał umowę joint venture z Elbit Imaging Ltd. (spółką, od której Plaza jest pośrednio zależna) na potrzeby realizacji dużych kompleksów wielofunkcyjnych w Indiach.

We wtorkowym komunikacie spółka podała, że całkowity łączny budżet trzech inwestycji, zlokalizowanych w miastach Bangalore, Chennai oraz Kochi, wyniesie w przybliżeniu 3,4 mld USD (z czego partnerzy spółki joint venture pokryją około 1,9 mld USD).

_ - Na mocy tej umowy, Plaza otrzyma 47,5 proc. udziałów w Elbit India Real Estate Holding Limited, która posiada już od 50 do 80 proc. udziałów w trzech inwestycjach dotyczących budowy kompleksów wielofunkcyjnych w Indiach (pozostałe udziały należą do lokalnych spółek indyjskich). Każdy z partnerów będzie uprawniony do 50 proc. głosów w spółce joint venture _ - podano.

Plaza wniesie do spółki joint venture kwotę odpowiadającą wartości nominalnej nabytych 47,5 proc. udziałów oraz przekaże Elbit około 126 mln USD, która to kwota odpowiada 50 proc. wszystkich pożyczek, jakich Elbit udzieliła do chwili obecnej spółce joint venture.

Pożyczki zostały wykorzystane na zakup gruntów pod planowane inwestycje oraz pokrycie dodatkowych kosztów związanych z transakcjami nabycia. Plaza nie płaci żadnej premii w związku z nabyciem udziałów w trzech wyżej wspomnianych inwestycjach. Pozyskiwanie gruntów odbywa się stopniowo; przybliżony ostateczny koszt nabycia gruntów pod wszystkie trzy inwestycje wyniesie 410 mln USD (udział JV).

Plaza Centers podała też, że łączna powierzchnia nowo powstałych obiektów przekroczy 3,8 mln m2 (nie licząc miejsc parkingowych). Z uwagi na fakt, iż znaczną część kompleksów będą stanowić powierzchnie mieszkalne, spółka joint venture sprzeda mieszkania przed rozpoczęciem budowy i - jako że indyjscy nabywcy zwykle wnoszą wysokie wpłaty wstępne - z funduszy tych pokryje większość kosztów budowy.

_ - W chwili obecnej wszystkie trzy inwestycje znajdują się w fazie prac planistycznych i projektowych, a rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na rok 2009. Obiekty o przeznaczeniu komercyjnym mają zostać oddane do użytku w ciągu 3-5 lat, natomiast powierzchnie mieszkalne będą oddawane do użytku etapami, średnio w okresie 5 lat _ - podała spółka.

Dodatkowo spółka joint venture będzie poszukiwać kolejnych możliwości inwestycyjnych w zakresie budowy dużych, wielofunkcyjnych kompleksów na terenie Indii, szczególnie takich, w których dominować będzie zabudowa mieszkaniowa, biurowa lub hotelowa.

Oprócz tego, Plaza będzie w dalszym ciągu budować obiekty z przewagą powierzchni handlowych, a także zarządzać takimi obiektami i poszukiwać nowych możliwości realizacji tego typu inwestycji na terenie Indii, niezależnie od działalności spółki joint venture. Podpisanie umowy spółki joint venture nie będzie miało wpływu na trzy realizowane przez Plazę w omawianym regionie inwestycje (centra handlowe).

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)