Notowania

Początek sezonu wyników na Wall Street. Co pokażą spółki?

Sprawdź, jaki przebieg miała w środę sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(International Monetary Fund)
Janet Yellen, szefowa Fed

Ruszył sezon wyników spółek na nowojorskiej giełdzie. Inwestorzy obecni na Wall Street mieli też w środę okazję, by zapoznać się z raportem po ostatnim posiedzeniu banku centralnego.

Już po zakończeniu sesji na nowojorskim parkiecie wyniki po pierwszym kwartale tego roku opublikował producent aluminium, koncern Alcoa. Chociaż spółka nie jest już notowana w indeksie Dow Jones, to wciąż jej raporty finansowe część inwestorów traktuje jako swego rodzaju prognostyk całego sezonu wyników.

Według informacji podanych przez koncern, zysk na akcję Alcoa wyniósł w pierwszym kwartale 28 centów na akcję. To wynik lepszy od prognoz, które wahały się przy 26 centach na akcję.

Według prognoz ekonomistów na ten sezon wyników spółek w USA, firmy notowane w indeksie S&P500 mogły zarobić o ponad 4 procent mniej niż przed rokiem. Słabszy wynik to m.in. wynik wyraźnego umocnienia dolara, co uderzyło w eksporterów.

Główne indeksy na nowojorskiej giełdzie utrzymywały się w środę powyżej poziomów ostatniego zamknięcia i ostatecznie zakończyły sesję na plusach.

Główne indeksy na Wall Street podczas sesji w środę

Najważniejszym wydarzeniem dnia na nowojorskiej giełdzie była w środę publikacja raportu z ostatniego posiedzenia władz monetarnych. Wynika z niego, że członkowie FOMC są wyraźnie podzieleni w kwestii podwyżek stóp procentowych. Część postulowała podwyżkę już w czerwcu, podczas gdy inni są skłonni poczekać z nią nawet do 2016 roku.

Tagi: komentarz po sesji na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz