Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska wdrożyła aktywację profilu zaufanego (eGO)

0
Podziel się:
Poczta Polska wdrożyła aktywację profilu zaufanego (eGO)

Ministerstwo Cyfryzacji, Poczta Polska, należąca do niej spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe - Envelo oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisały porozumienie w ramach którego można aktywować profil zaufany (eGO) w dowolnej z 4,5 tysiąca placówek pocztowych, poinformowały Poczta Polska i resort infrastruktury.

"Jesteśmy gotowi do kompleksowego wsparcia administracji publicznej w procesie wdrażania e-usług. Transformacja cyfrowa administracji dzięki platformie Envelo to nie tylko zmiana technologiczna, ale i cywilizacyjna, która poszerza kompetencje cyfrowe obywateli, powszechnie dostępne przez internet i sieć placówek pocztowych. Profil zaufany na platformie Envelo to nasz sukces i efekt współpracy z administracją rządową, z Ministerstwem Cyfryzacji. Cele mamy ambitne, zgodnie z najnowszą strategią Poczta Polska ma aspiracje już wkrótce stać się technologicznym liderem doręczeń - Narodowym Operatorem Cyfrowych Doręczeń. Już dziś jesteśmy działającą realnie pocztą przyszłości" - powiedział prezes Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe, cytowany w komunikacie.

Poczta Polska w nowej strategii rozwoju grupy na lata 2017-2021 roku stawia m.in. na ścisłą współpracę z państwem w tworzeniu cyfrowej administracji i zapewnieniu dostępu do wygodnych i bezpiecznych usług państwa dla obywateli, podano także.

"Posiadacz konta zaufanego Envelo oprócz aktywowania profilu zaufanego (eGO), będzie mógł bezpośrednio na platformie Envelo odbierać elektronicznie tradycyjną, papierową korespondencję przychodzącą (tzw. list skanowany), bez względu na miejsce swojego pobytu, na komputer lub dowolne urządzenie mobilne, a także prowadzić bezpieczną korespondencję elektroniczną z użytkownikami o potwierdzonej tożsamości" - podsumowano w komunikacie.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)