Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Police będą restrukturyzować. Zaoszczędzą i zainwestują

0
Podziel się:

W przeciągu 3-4 lat spółka chce pozyskać z restrukturyzacji 200 mln złotych.

Police będą restrukturyzować. Zaoszczędzą i zainwestują
(Radu Razvan/Dreamstime.com)
bFeADLyt

Nowy prezes Zakładów Chemicznych Police Zbigniew Miklewicz szacuje, że grupa pozyska z restrukturyzacji majątku ok. 200 mln zł w ciągu 3-4 lat, a środki przeznaczy na inwestycje rozwojowe, m.in. rozbudowę instalacji do produkcji mocznika.

_ - Nasze wstępne szacunki przychodów z restrukturyzacji majątkowej to ok. 200 mln zł, które możemy pozyskać na przestrzeni najbliższych 3-4 lat _ - powiedział Miklewicz. Dodał, że środki miałyby pochodzić ze sprzedaży zbędnego majątku nieprodukcyjnego w ramach całej grupy ZCh Police.

_ - Pozyskane środki zarząd planuje przeznaczyć na inwestycje rozwojowe, m.in. rozbudowę instalacji do produkcji mocznika _ - dodał prezes.

bFeADLyv

Miklewicz podkreślił, że drugim priorytetem firmy jest aktywizacja eksportu, a przede wszystkim jego zwiększanie na rynkach, na których firma wypracowuje ponadprzeciętne marże.

W piątek rada nadzorcza Polic zakończyła się postępowanie kwalifikacyjne, w wyniku którego wybrała Zbigniewa Miklewicza na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego.

Nowym wiceprezesem zarządu i dyrektorem handlowym został Bogusław Kokotowski, a na na stanowisko wiceprezesa zarządu i dyrektora strategii i rozwoju został powołany Tomasz Zieliński.

ZCh Police miały 174,54 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2009 roku wobec 130,69 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 518,03 mln zł wobec 707,05 mln zł rok wcześniej.

bFeADLyB

ZOBACZ TAKŻE:

bFeADLyW
KOMENTARZE
(0)