Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Police zawarły umowę z niemiecką spółką

0
Podziel się:

Zakłady Chemiczne Police zawarły z Helm Düngemittel GmBH umowę, której wartość wynosi 115 mln zł w ciągu pięciu lat - poinformowała spółka.

Zakłady Chemiczne Police zawarły z Helm Düngemittel GmBH umowę, której wartość wynosi 115 mln zł w ciągu pięciu lat - poinformowała spółka.

"Umowa przewiduje dostawy produkowanego przez Police roztworu mocznika Distarpol znanego także jako AdBlue oraz mocznika spełniającego warunki jakościowe do wytworzenia Distarpol. Spółka szacuje, że w ciągu pięciu lat dostarczy niemieckiemu partnerowi towar o wartości 115 mln zł" - napisano w komunikacie prasowym spółki.

Spółka podała, że cena ustalana będzie na bazie notowań publikowanych przez FMB dla mocznika granulowanego fob Balic High bądź kosztów produkcji - zależnie od tego, która z tych wartości będzie wyższa.

"Dzięki temu Police mogą częściowo zredukować potencjalne wahania cen mocznika na rynkach światowych i nie znajdą się w sytuacji, w której musiałyby realizować niskorentowne lub nierentowne dostawy" - głosi komunikat.

Docelowo Police planują w ramach podpisanej umowy sprzedawać rocznie do 25 tys. ton Distarpol oraz do 30 tys. ton mocznika w formie stałej służącego do dalszej produkcji roztworu wodnego.

Budowę instalacji do produkcji 32,5 proc. roztworu mocznika, sprzedawanego pod handlową nazwą Distarpol, Police rozpoczęły we wrześniu 2006 roku. Zdolność produkcyjną instalacji zaprojektowano na 50 tys. ton rocznie roztworu.

"Zgodnie z zapowiedziami, na przełomie I i II kwartału 2007 roku instalację opuszczą pierwsze partie Distarpol, a pełną zdolność produkcyjną uzyska ona w 2008 roku" - napisano w komunikacie.

Helm Düngemittel GmBH to jeden z największych na świecie dystrybutorów produktów branży chemicznej.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)