Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polimex-mostostal
05.10.2013 17:10

Polimex-Mostostal dogadał się z wierzycielami

Polimex-Mostostal podpisał dodatkowe porozumienie do aneksu do umowy z wierzycielami w sprawie zasad obsługi zadłużenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

Polimex-Mostostal podpisał dodatkowe porozumienie do aneksu do umowy z wierzycielami w sprawie zasad obsługi zadłużenia. Porozumienie wydłuża do 11 października termin uzgodnienia przez spółkę i wierzycieli warunków drugiego etapu restrukturyzacji.

- _ Zarząd Polimex-Mostostal informuje, że w dniu 4 października 2013 roku spółka zawarła z wierzycielami będącymi stroną umowy z dnia 21 grudnia 2012 roku w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego spółki porozumienie dodatkowe do aneksu z dnia 30 września 2013 roku do umowy. Na podstawie porozumienia wierzyciele oraz spółka wydłużyli do dnia 11 października 2013 roku termin, do którego spółka oraz wierzyciele powinni uzgodnić dokument określający wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji finansowej spółki _ - głosi komunikat.

- _ Aneks ulegnie automatycznemu rozwiązaniu oraz będzie uważany za nie zawarty z upływem 11 października 2013 roku, o ile w tym terminie wszyscy wierzyciele oraz spółka nie podpiszą dokumentu określającego wstępne warunki _ - dodano.

30 września br. Polimex-Mostostal podpisał aneks do umowy z wierzycielami ws. zasad obsługi zadłużenia. Aneks miał ulec jednak automatycznemu rozwiązaniu z upływem 4 października, o ile w tym terminie wierzyciele oraz spółka nie podpiszą dokumentu określającego wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego.

W aneksie wierzyciele wyrazili zgodę na zawieszenie do 31 października spłaty płatności odsetkowych, których spółka była zobowiązana dokonać we wrześniu i październiku 2013 roku.

Banki będące stroną umowy zobowiązały się, w okresie do dnia 31 października, udostępniać spółce istniejące kredyty obrotowe do łącznej wysokości limitów tych kredytów, pomimo wystąpienia i trwania przypadku naruszenia umowy restrukturyzacyjnej.

Wierzyciele zobowiązali się do dnia 31 października nie blokować ani nie ograniczać spółce dostępu do środków finansowych na jej rachunkach.

Na podstawie aneksu banki będące stroną umowy zadeklarowały podjęcie działań w celu wystawienia na zlecenie spółki, w terminie do 31 października w ramach Nowej Linii Gwarancyjnej gwarancji w łącznej kwocie nie większej niż 30 mln zł, których wystawienie umożliwi Polimeksowi żądanie zwrotu kaucji zatrzymanych przez zamawiających na zabezpieczenie zobowiązań spółki wynikających ze zrealizowanych kontraktów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: polimex-mostostal, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz