Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pxm
25.11.2009 15:53

Polimex-Mostostal wybuduje stadion za 28,6 mln złotych

Konsorcjum z Polimex-Mostostal jako liderem złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę regionalnego ośrodka sportu w Siedlcach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gregor_y/CC/Flickr)

*Konsorcjum z Polimex-Mostostal jako liderem złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę regionalnego ośrodka sportu w Siedlcach, w ramach której powstanie stadion sportowy, poinformowała spółka w środę. Wartość oferty wynosi 28,6 mln zł brutto. *
Oprócz Polimeksu w skład konsorcjum wchodzi firma PAGRO z Krakowa. Udział Polimex-Mostostal w pracach stanowi 75 procent.

Spółka podała, że w zakres inwestycji wchodzi m.in. budowa: stadionu sportowego, i boisk treningowych z wyposażeniem i oświetleniem.

_ - Podpisanie kontraktu nastąpi po spełnieniu warunków zgodnie z ustawą: Prawo zamówień publicznych _ - głosi komunikat.

Polimex-Mostostal realizuje aktualnie dwa kontrakty na budowę stadionów piłkarskich - o wartości ponad 374 mln zł netto na przebudowę stadionu piłkarskiego Legii w Warszawie i o wartości 244 mln zł netto na prace przy przebudowie stadionu Wisły w Krakowie.

Prezes spółki Konrad Jaskóła przypomniał, że w ostatnim czasie firma złożyła najkorzystniejsze oferty na budowę odcinka autostrady A-4 za 779 mln zł. brutto, drogi Surzyckiego-Christo Botewa w Krakowie za 80 mln zł brutto i bloku energetycznego w elektrociepłowni w Bielsku Białej za 500 mln złotych.

Jaskóła poinformował też, że kontrakt o wartości ponad 121 mln zł na budowę kompletnej instalacji odstawy urobku dla Lubelskiego Węgla Bogdanka zostanie podpisany w najbliższych dniach.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 105,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 92,01 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 3311,94 mln zł wobec 3082,66 mln złotych.

Tagi: pxm, lwb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz